Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Lazer epilasyon vücudun pek çok bölgesine yapılabildiği gibi yüz bölgesinde de sıkça tercih edilmektedir. Yüz bölgesinde oluşan tüylenmelerin ortadan kaldırılması mümkündür. Lazer epilasyon bunun için uygun ve pratik bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Son yıllarda kadın ve erkek pek çok birey, lazer epilasyon ile hem yüz hem de farklı vücut bölgelerinde epilasyon yaptırmakta, istemedikleri tüylerden bu uygulamayla kurtulmaktadır.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Birtakım hormon problemleri yüz bölgesindeki tüylerin sertleşerek kıla dönüşmesine yol açmaktadır. Hormon sorunlarının tedavisi mümkündür ve hormon tedavisi ile yeni kıl yapılarının oluşması önlenebilir. Ancak bilinmelidir ki hormon tedavisinden sonra kıllanmış bölge normale dönmez, bu bölgenin normale dönmesi için lazer epilasyon uygulaması yapmak gerekir. Erkekler, sakallarına şekil vermek istiyorlarsa lazer epilasyon yöntemini kullanabilirler. Lazer epilasyon ile sakalları arzu ettikleri gibi şekil alır.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

Yüze lazer epilasyon nasıl yapılır? Yüz bölgesine yapılacak olan lazer epilasyonun diğer vücut bölgelerine yapılan lazer epilasyondan çok fazla farkı yoktur. Yüz bölgesinin vücudun diğer bölgelerinden ayrılan yanı yüz bölgesindeki kılların daha kalın ve derin oluşudur. Yüzdeki kıllar, diğer bölgelere göre daha hızlı uzar. Bundan dolayı yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyonda kullanılacak cihaz ile verilecek doz dikkatlice ayarlanmalıdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Yüz Epilasyonunda Yan Etki Var mıdır?

Yüz epilasyonu kısa sürer. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ve acı olmaz. Uygulamadan hemen önce yüzdeki kıllar kısaltılarak işe başlanır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye herhangi bir krem vb. bakım yapılmasına gerek kalmadan lazer epilasyon uygulamasına başlanır. Lazer epilasyon uygulaması 15 dakika sürer. Uygulamanın ardından yüz bölgesinde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunun için de yüz bölgesine soğuk kompres uygulaması yapılabileceği gibi nemlendirici kremler de sürülebilir.

Yüz Bölgesindeki Lazer Epilasyonun Etkisi

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyonda açık tenli kişilerde daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Bundan dolayı lazer epilasyon yaptırmak isteyenler, güneşe çıkıp da bronzlaşmadan önce lazer epilasyonu almalıdır.

Ankara Lazer Epilasyon

Kimler Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

Aşağıdaki gruplar yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmamalıdır:

 • 12 yaşından küçükler
 • Şeker hastalığı ağır düzeyde olanlar
 • Kalp rahatsızlığı bulunan kişiler

Yüz Bölgesindeki Lazer Epilasyon Seansları

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyonun seans sayısı kişinin durumuna göre değişmektedir. Kıl yoğunluğu ve kıllı bölgenin genişliği seans sayısını doğrudan etkilemektedir. Toplamda 6-10 seans, yüz bölgesi için yeterli gelmektedir.

 Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lazer epilasyondan önce birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

 • Uygulamadan 1 ay önce uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıllara ağda, cımbız ve epilasyon yaptırılmamalıdır.
 • Kılların uzunluğu fazlaysa uygulamadan birkaç gün önce bölgedeki kıllar kısaltılabilir. Ancak kıllar kökünden alınmamalıdır
 • Uygulamadan 1 ay önce bronzlaşmamak, güneşe çıkmamak gerekir.
 • Yüz bölgesinde uygulama yapılacak alana uygulama günü makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulamadan önce kimyasal peeling ya da tüy sarartıcı ürünler kullanmamak gerekir.
Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lazer epilasyon uygulamasından sonra aşağıdaki hususlara dikkat etmek gerekir:

 • Uygulamadan sonra meydana gelebilecek kızarıklık, ödem ve su toplama şikayetleri birkaç saat içerisinde ortadan kalkar. Bunun için soğuk uygulama yapılabilir.
 • Uygulamadan sonra güneşe maruz kalmamak gerekir. Dışarıya çıkılacağında güneş kremi kullanılmalıdır.
 • Uygulamadan sonra uygulamanın yapılacağı bölge 24 saat süre boyunca sıcak suyla temas ettirilmemelidir.
 • Bölge, uygulamanın ardından 2 boyunca tıraş edilmemelidir.
 • Uygulamadan sonra çıkacak tüyler ağda, cımbız, epilasyon aleti ile alınmamalıdır. Bunlar geçici tüylerdir ve kendi kendine dökülür.

Ankara Çankaya’daki Herion Polikliniğine gelerek lazer epilasyon için seans ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü