Selülit Masajı

İsveç Masajı

Selülit Masajı İsveç Masajı

Bağ dokusu iltihabı ve kan dolaşımı bozukluğu olan selülitlerin giderilmesine yönelik olarak yapılan selülit masajı (İsveç Masajı) kan ve lenf dolaşımını hareket geçirir, dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. selülitler için yapılan masaj, cildin altında biriken selülitlerin giderilmesini çeşitli teknikler kullanılarak sağlayan bir masaj türüdür. Selülit tedavisinde etkili olan 2 yöntem vardır.

  • Dolaşım masajı
  • Lenfatik drenaj masajı

Selülit Masajı Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

İsveç Masajı, selülit rahatsızlığının görüldüğü,

  • Bacak
  • Kol
  • Karın

bölgelerine uygulanır.

Selülit Masaj Uygulaması

Selülit masaj, 45 dakikalık kürler halinde uygulanır. Masaj sırasında yoğun nefes alma terapisi ile bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlanır. Kan dolaşımını artırmak, kas ağrılarını ve gerginliğini azaltmak, hatta stresten arınmak için ideal bir terapi yöntemidir. Bu uygulamalar ile selülitlerin yerleşmesi ve büyümesi engellenir ve selülitler giderek parçalanır. Anti Selülit etkili masaj bölgesel bir uygulamadır. Masaj uygulaması ile kan dolaşımı hızlanır. Kan dolaşımının az olduğu bacak bölgesinden göğüs bölgesine doğru kan akışı sağlanır.

İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

Selülitler için uygulanan masaj; kayganlık ve nemlendiricilik sağlayan doğal masaj yağlarının cilt üzerine sürülmesinin ardından gerçekleştirilen ovma, sıvazlama, yoğurma ve vurma gibi hareketlerle yapılır.

Selülit Masajı Seansları

İdeal bir sonuç için 10–15 seans gereklidir. Bu uygulama haftada en az 2 kez uygulanmaktadır.

Yoğun iş temposu altında ve kentin karmaşasıyla yıpranan bedeninizi rahatlan bir uygulamadır.

İsveç Masajının Önemi

Selülit problemi olan bireyler, doğru bir beslenme ve egzersiz programına ek olarak İsveç masajı tedavisi ile selülitlerinden kurtulabilir. Anti Selülit etkili masaj alan bireylerin sorunlu bölgelerinde tekrar selülit oluşmasının önüne geçilir.

Selülit Masaj Yararları

  • Kan dolaşımı sağlanır.
  • Kan akışı ile birlikte hücrelerin beslenmesine yardımcı olunur.
  • Kan akışı arttıkça cilt daha sağlıklı ve parlak görünmeye başlar.
  • Selülit tedavisi ile daha iyi ve verimli spor yapılır.
  • Düzenli programlar şeklinde uygulanırsa selülit oluşumunun önüne geçilir.

Selülit Masajının Yan Etkisi Var mıdır?

İsveç Masajının şimdiye kadar bulgulanmış herhangi bir yan etkisi yoktur. Ankara Çankaya’daki Herion Polikliniğine gelerek selülit oluşan bölgelere yönelik tedavilerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Menü