Selülit Masajı Ankara Tedavisi

Kadınlarda sık görülen bir yağ problemlerinden biri olan selülit, tedavi edilebilir bir sağlık sorunudur, selülit masajı Ankara uygulaması ile kısa bir süre içerisinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Cilt altı tabakanın onarılması daha sağlıklı görünümün yanında dolaşım sorunlarının da iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

Selülit masajı Ankara uygulamaları için Herion Polikliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran, deri altı yağ tabakasının dolaşım sisteminden arındırılmasını sağlayan etkilerle çok daha iyi bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Selülitin Oluşumu

Ergenlik çağından itibaren oluşmaya başlayan ve zamanla yerleşen selülit, farklı sebeplerden kaynaklanan bir sağlık sorunudur. Beslenme bozuklukları, genetik ve dolaşım bozukluğu bu sebeplerden birkaçıdır. Dolaşım bozukluğu lokal yağ dokularının lenf damarlarına baskı yaparak dolaşımın dengesizleşmesine neden olmaktadır. Lenf akışındaki dengesizlik de deride şiş bir yapı oluşmasına yol açmaktadır.

Selülit Masajı Ankara

Selülit masajı bu sorunların giderilerek cildin altında bulunan sağlıksız yapının düzelmesine katkıda bulunmaktadır. Selülit masajında yağ dokularının toplandığı ve lenf damarlarının yer aldığı kan akış yönü dikkate alınarak yapılır. Bu noktalara parmakla baskı uygulanarak parmak deri üzerine gezdirilerek masaj uygulanır. Selülit masajı tedavisinde hızlı ve oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Selülit masajı ile kan akışı hızlanır, derinin altındaki hücrelere oksijen akışı sağlanır ve toksinlerin vücuttan atılması için uygun bir ortam hazırlanır. Selülit masajı ile dolaşım bozukluğu dengelenir ve dolaşım normale döner. Bu da deri altında biriken yağların damardan uzaklaştırılmasını sağlar. Selülit masajı, sadece cilt altında etkili değildir, aynı zamanda cildin yüzeyinde de olumlu etkilerde bulunur. Estetik merkezi uygulamalarından olan masaj, kollajen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağı kuvvetlendirir ve sıkıştırma ile selülitleri engelleyerek cildin parlaklığını artırır.

Selülit Masajı Ankara Fiyatları

Selülit Masajı Ankara

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit masajı, özel yağlar ile yapılır. Özel yağlar, iki elin içine alınır ve selülitli bölgeye aşağıdan yukarıya doğru yedirilir. Selülit masajı uygulamamızda oldukça iyi neticeler alacaksınız. Bu işlem sona erdikten sonra selülitli bölge parmaklar ile yoğurulur. Ardından parmakların eklem bölgelerinin yardımıyla bacakların içinden dışına, dışından da içine doğru ters yönlerde ve yere paralel bir şekilde masaja devam edilir. Bundan sonra selülitli bölgeler, parmaklar arasına alınıp sıkıştırılır ve bırakılır. Bu da yere paralel olarak dıştan içe doğru yapılmalıdır. Bir seansta bütün bu hareketler üçer defa uygulanmalıdır.

Selülit Masajı Kaç Seans Yapılır ve Seanslar Kaç Dakika Sürer?

Selülit masajı, kısa aralıklarla uygulanır. Selülitlerin yok olması için masaj öncesinde belirli bir seans sayısı belirlenmez. Selülitler  yok olana dek masaj yapılır. Ancak selülitin durumuna göre en az 10 ya da 15 seans kadar yapıldığı olur. Birinci ve ikinci derece selülitiniz varsa haftada iki kere ve toplamda en az 10 seans, üçüncü derece ya da daha ileri bir derecede selülitiniz varsa haftada 3 kere 15 seans alınabilir. Seansların süresi; bacak ve basen bölgesinde 20 ile 30 dakika, kol ve karın bölgesinde ise 10 ile 15 dakika arasında değişir. Selülit masajı Ankara ile sağlanan sıkı ve selülitsiz cilt görünümünün korunması için periyodik olarak selülit masajlarına devam edilmelidir. Bu da bir bakıma destek masajı olacaktır. Ayrıca selülilitsiz görüntünün muhafazası için yürüyüşün yanı sıra bacaklarınızı çalıştıran spor ve egzersizler yapılmalıdır. Bol su tüketimi de selülitlerin yok olmasına ve oluşmamasına katkıda bulunacaktır.

Selülit Masajının Yararları

Periyodik olarak selülit masajı yaptıran kişiler, hekimin önerilerini de dikkate alırlarsa selülitlerden kısa sürede kurtulurlar. Selülit masajının pek çok faydası bulunmaktadır:

  • Dolaşım problemi çözümlenir.
  • Dolaşım probleminden kaynaklanan kan akışı ve buna bağlı olarak hücrelerin yetersiz beslenme problemi ortadan kalkar.
  • Selülit masajı ile cilt daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.
  • Daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olunur.
  • Belirli periyotlar ile yaptırılan Selülit masajı ile yeni selülit oluşumunun önüne geçilir.
  • Selülit masajında kullanılan yağlar, cildin nemlenmesine ve kaybettiği nemi yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Cilt ve Yüz Mezoterapisi Yaptıranların Yorumları

Selülit Masajının Yararları Nedir?

Selülit Masajının Yararları

Selülit Masajının Yan Etkisi Var mıdır?

Vücuda pek çok faydasının olduğu bilinen selülit masajı yaptıranlar için bulgulanmış herhangi bir olumsuzluk ve yan etki yoktur. Aksine, selülit masajı selülitlerin ortadan kalkmasının dışında pek çok faydaya sahiptir. Hem sağlığınız için hem de daha güzel görünebilmeniz için selülit masajını daimi olarak yaptırmalısınız.

Selülit Masajının Fiyatları

Selülit masajının fiyatı; bölgenin büyüklüğüne, seans sıklığına ve sayısına göre değişir. Telefon numaralarımızı arayarak randevu alabilir, konu ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sağlığınızı kazanmanız için selülitleri yok eden, yeni selülit oluşumunu engelleyen selülit masajı alabilirsiniz. Kliniğimizin uzman ekibi selülit masajı Ankara ile hizmetinizdedir.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü