Saç Mezoterapisi Ankara

Saç mezoterapisi; saç dökülmesini durdurmak, saçın doğal ahengini kazanmasını sağlamak ve saçı tekrar canlandırmak için gerçekleştirilen uygulamalardan biridir. Bir çeşit enjeksiyon uygulamasıdır ve saç derisinin altına ince uçlu iğneler yardımıyla ilaç enjeksiyonu yapılarak gerçekleştirilir.

Saç mezoterapisi, lokal olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Dünya Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanan tedavi, oldukça etkilidir. Saçları hızlı bir şekilde seyrelen erkek ve kadınlara uygulanan tedavi, daha sağlıklı bir saç yapısının oluşmasını sağlar. Mikroenjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilen uygulama saç derisinin beslenmesini, vitamin ve mineral takviyesi almasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Ankara

Uygulama saç derisinin orta bölümüne düşük dozdaki mikroenjeksiyonlar ile yapılır. Mikroenjeksiyon, saç derisinin dermiş tabakasını uyararak mineral, vitamin ve oligelement takviyesi yapar. Saç mezoterapisi uygulamasında özel olarak hazırlanan ilaçlar kullanılır. İlaçlar cildin 1 ile 6 cm altına enjekte edilir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Saç Mezoterapi Hangi Tedaviler İçin Kullanılır?

Saç Mezoterapi Hangi Tedaviler İçin Kullanılır?

Saç Mezoterapi Hangi Tedaviler İçin Kullanılır?

Saç için mezoterapi uygulaması birbirinden farklı saç sorunlarında etkin olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Buna göre uygulama şu sorunlar için kullanılır:

 • Saç dökülmelerini önlemede
 • Bölgesel saç seyrekliklerini azaltmada
 • Saçların daha sağlıklı ve gür çıkmasını sağlamada

Mezoterapi tedavisi, başka sorunları gidermek için de kullanılır:

 • Bölgesel zayıflama için
 • Selülitleri yok etmek için
 • Hamilelik döneminde meydana gelen çatlakları tedavi etmek için
 • Yüz gençleştirme uygulamalarında
 • Akne ve yara izlerinin tedavisinde

Mezoterapi ve Saç Dökülmesi

Saç dökülmelerinin farklı sebepleri vardır. Bazı saç dökülmeleri mezoterapiye yanıt verir. Bunlar arasında metabolik, stresten kaynaklanan, mevsime bağlı ve hamilelikten sonraki ani dökülmeler vardır. Hormonal ve genetik dökülmeler için destekleyici bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Saç Mezoterapi Herkese Uygulanabilir mi?

Saç Mezoterapi Herkese Uygulanabilir mi?

Saç Mezoterapi Herkese Uygulanabilir mi?

Saç mezoterapisi, bazı şartları sağlamış olanlar dışındakilere uygulanamaz. Saç mezoterapisinin uygulanabilmesi için;

 • Kalp yetmezliğinin
 • Diyabet hastalığının
 • Böbrek rahatsızlığının

Olmaması lazımdır. Ayrıca saç mezoterapisi alacak kişilerin hamile olmaması ya da emzirme döneminde bulunmaması gerekir. Antikuagülan tedavisi görenlere de mezoterapi yapılmaz.

Saç Mezoterapi Tedavi Aşamaları

Uygulama, önceden hazırlanan ilacın saç derisinin altına enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Mikro enjektörler ile gerçekleşen uygulamada ağrı ve acı olmaz. Olsa bile çok minimum düzeydedir. Uygulamayı alan kişi, tedaviden hemen sonra günlük hayatına başlayabilir. Uygulamanın sonuçları 2. seanstan itibaren görülmeye başlanır. Saçlarını çekip de eline her seferinde 5 tel saç gelen kadın ve erkeklerin saç mezoterapisi yaptırması tavsiye edilir. Yıpranan ve dökülen saçlar için mezoterapi yapılmalıdır. böylece yıpranma ve dökülme durdurulur.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü