Q-Switched Nd YAG Lazer

Cilt Yenileme

Q-Switched Nd YAG Lazer

Q-Switched Nd YAG Lazer, farklı dalga boyutlarına sahip bir lazer cihazıdır. Değişik cilt renkleri üzerinde kullanılabilen cihaz, birbirinden farklı cilt sorunlarına çözüm getirebilir. Hassasiyeti yüksek olan bu lazer cihazıyla gerçekleştirilecek cilt tedavisinde, dokularda ısıdan kaynaklanan bir hasar meydana gelmez.

Ciltle ilgili sorunlarda etkili olan uygulama, doğrudan sorunlu bölgeye nüfuz eder ve tedavinin gerçekleşmesini sağlar. Cihazın atım süresi, saniyenin milyonda biri kadar kısaltılmıştır. Atım enerjisi, sürekli dalga boyu kullanan lazerlere göre daha yüksektir, çünkü daha kısa sürede atım yapılmaktadır. Tercih edilen atım türüne uygun olarak Q-Switched Nd YAG Lazer ile gerçekleştirilen tedavilerde, ışın hedef dokuda kavitasyon, şok dalgası veya termal alan gibi etkiler oluşturur.

Q-Switched Nd YAG Lazer Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Q-Switch Lazer, 3 değişik başlığa sahiptir. Bu başlıklarla 6 farklı çalışma modu bulunur. 1064/532 nm dalga uzunluğuna sahip olan cihaz ile farklı cilt sorunları kolayca ortadan kaldırılabilir. Bu cilt sorunları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Lekelerin tedavisi
  • Malezma
  • Dövme silme işlemi
  • Karbon peeling uygulaması
  • Ben aldırma
  • Sivilce izlerinin tedavi edilmesi
  • Akne tedavisi
  • Gözenekleri sıkılaştırma
Uygulama, cildin altında bulunan kollajen dokuları ısıtır, böylece bu dokuların yeniden oluşmasını önler. Gözeneklerin sıkılaştırılması da uygulamanın bir başka etkisidir.

Gözenekler, uygulama ile yok olmaz, yani cildiniz nefes almaya devam eder. Uygulamanın seans aralığı 1 haftadır ve toplamda 6 ya da 10 seans uygulanır. Ancak doğum lekelerinde durum farklıdır, seans aralıkları bu tedavide ayda 1 defa olacak şekilde ayarlanır.

Q-Switched Lazer Etkisi

Q-Switched Lazer uygulaması, farklı sorunlar için de kullanılabilir. Bunlardan biri de tüylerin sarartılmasıdır. Uygulama ile ince ve koyu renkli tüyler sarartılabilir. İşlem esnasında küçük bir iğne batması duygusunun dışında başka bir rahatsızlık hissedilmez. Uygulamanın akabinde herhangi bir leke izi kalmaz. Yüz, kol, göğüs ve sırt bölgesindeki tüyler bu işlemle sarartılabilir. Uygulamanın tüylerdeki etkisi 4-6 hafta sonra kaybolur.

Uygulama, derinin altında kontrollü deformasyon oluşturmak suretiyle sağlam hücrelerin meydana gelen deformasyonu iyileştirmesini ve daha fazla çalışmasını sağlamaktadır.

Q-Switched Leke Tedavisi

Uygulama, doğum esnasında ve ergenlik döneminde meydana gelen rengi koyu lekelerin tedavisinde tercih edilir. Ayrıca, yaşlılık döneminde ve güneşe maruz kalmaktan dolayı oluşan lekeleri yok etmek için de Q Switched Lazer uygulaması etkilidir. Uygulamayla açık renkteki lekeler tamamıyla yok olur ve çok koyu lekelerdeyse kişinin cilt yapısına uygun olarak iyileşme sağlanır.

Q-Switched Malezma

Hormon değişiklikleri ve güneş ışığı bu tip lekelerin meydana gelmesine yol açabilir. Vücut estetiğini bozan bu lekeler, kadınlarda daha sık görülür. Uygulama, melazma lekelerinde ciddi bir çözüm sağlar.

Q-Switched Dövme Silme İşlemleri

İstenmeyen dövmelerin silinmesinde uygulama oldukça etkilidir. Dövme derinliği, tercih edilen boyanın kalitesi ve kişinin deri yapısı silme işleminin etkinliği için önemlidir. Bu işlemde lazer ışınları doğrudan dövmenin bulunduğu bölgelere yollanır ve ısı enerjisiyle tahribat oluşturularak renkler yakılır ve ortadan kaldırılır.

Q-Switched Karbon Peeling Uygulaması

Uygulama, cilde karbon maddesi uygulanması ile gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem, Q-Switch Lazerle gerçekleştirilir. Uygulamadan önce, hastanın cildine karbon kremi sürülür ve kremin ciltte bir süre beklemesi sağlanır. Ardından, lazer ışınları deri altına gönderilir. Karbonun içinde bulunan yararlı maddeler lazerle deri altına gönderilir ve etkin bir tedavi sağlanır.

Q-Switched Ben Aldırma

Q Switched Lazerle ben aldırma uygulamasıyla herhangi bir ameliyata ihtiyaç olmadan istenmeyen benler yok edilebilir. Yapılan muayeneden sonra tedavinin adımları belirlenir ve uygulamanın ardından kişi estetik bir görünüme sahip olur.

Q-Switched Sivilce İzlerinin Tedavi Edilmesi

Bilhassa, yüzde oluşan sivilceler uygulamayla yok edilir.

Q-Switched Nd YAG Lazer tedavileri hakkında detaylı bilgi almak ve size özel çözümleri öğrenmek için Herion polikliniğini arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Menü