Pasif Jimnastik Ankara

İnsan vücudunda aktif olarak çalışan kasların yanında daha pasif kaslar da vardır, Pasif jimnastik Ankara uygulaması ile vücudunuzda etkin olarak çalışmayan kaslarınız radyo dalgaları ile harekete geçiyor. İnsanı yormayan ve külfet getirmeyen pasif jimnastik, oldukça kolay bir uygulamadır.

Pasif jimnastik Ankara uygulaması ile kaslarınız farklı seviyede çalışarak bölgesel incelme veya zayıflamanıza yardımcı olur. Pasif jimnastikte aktif olarak çalışmayan kasların bulunduğu bölgeye pedler bağlanmaktadır. Bu pedlere düşük voltajlı elektrik verilmekte ve pasif kasların çalışması sağlanmaktadır. Fiziksel herhangi bir güç harcanmadan vücudun enerji harcadığı pasif jimnastik uygulamasında uygulamanın yapılacağı bölgeye göre ped sayısının artması daha fazla enerji harcanmasını temin eder.

Pasif Jimnastik Ankara

Pasif Jimnastik Ankara

Pasif Jimnastik Ankara

Pasif jimnastik, uygulamayı alan kişinin günlük yaşamdaki aktivitelerini engelleyici bir etkiye sahip değildir. Yorucu olmayan bu uygulamanın hemen ardından birey, günlük hayatına dönebilir. Pasif jimnastik sağlıklı bir biçimde kilo kaybına yardımcı olur. Ayrıca metabolizmanız eskisinden daha hızlı çalışır ve vücudunuzun yağ yakım hızı artar.

Pasif Jimnastik Seans Sayısı

Pasif jimnastik uygulamasında seans sayısı 15’tir. 15 seans toplam sayıyı ifade etmektedir, birey haftada 3 ya da 5 seans alabilir.

Pasif Jimnastik Seans Süresi

Pasif jimnastik uygulamasında bir seans hemen hemen 30 ya da 35 dakika sürmektedir. Ancak uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne ya da sayısına göre seansın süresi değişmektedir.

Uygulama Ne Zamandan İtibaren Etkisini Gösterir?

Pasif jimnastik uygulamasının etkisi kişiye göre değişmektedir. Ancak genel itibarıyla 10 seanstan sonra uygulama etkisini göstermeye başlamaktadır. Şunu da belirtmek gerekir ki pasif jimnastik uygulamasında bireysel durumlar uygulamanın değişik oranlarda etki göstermesine neden olmaktadır:

 • Metabolik hastalığı olanlar
 • Egzersiz yapmayanlar
 • Düzenli beslenmeyenlerde

pasif jimnastiğin etkisi daha az görülebilir.

Alexandrite Lazer

Kimler Pasif Jimnastik Uygulamasını Alamaz?

Pasif jimnastik uygulaması radyo dalgaları ile uygulanır. Bundan dolayı bazı rahatsızlıkları ve özel durumları olan kişiler bu uygulamayı alamazlar.

 • Kalp pili olanlar
 • Hamileler
 • Adet döneminde olan kadınlar

pasif jimnastik uygulamasından yararlanamazlar. Ancak kalp pili olan hastalar, uzman hekimden onay aldıkları takdirde uygulamayı alabilirler.

Pasif Jimnastik ve Zayıflama

Pasif jimnastik uygulaması vücudun egzersiz yapmasını sağlar. Böylece vücut enerji harcar. Enerji harcayan vücudun yaktığı kalori kiloların azalmasını sağlar. Ayrıca bütün bunlara ek olarak pasif jimnastik uygulaması ile bireyin metabolizması da daha hızlı çalışmaya başlar. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği de radyo dalgalarının yağları dokularını uyarması ve yağların vücudun dışına atılmasına yardımcı olmasıdır.

Pasif Jimnastik Tek Başına Kilo Verdirir mi?

Kilo vermek bireysel çabayı gerektirir. Pasif jimnastik uygulaması, bireysel bir çaba olmazsa kilo verme konusunda etkili olmaz. Pasif jimnastik ile birlikte başka uygulamalar da yapılmalıdır. Diyet bunlardan biridir. Birey, uygulamayı alırken kalori alımını da azaltırsa çok daha hızlı kilo verebilir. Diyetin yanı sıra spor da pasif jimnastiğin kilo verdirme etkisini artırır. Düzenli olarak egzersiz yapan, hareket eden bireyler, pasif jimnastik uygulaması ile ideal kilolarına belli bir süre sonra ulaşabilirler.

Botox

Pasif Jimnastik Uygulaması

Pasif jimnastik, bireyi yormayan bir uygulamadır ve sağlıklı kilo vermede oldukça etkilidir. Yağ yakımının gerçekleşmesi istenen bölgeye bağlanan pedler ile düşük voltajlı elektrik verilir. Düşük voltajlı elektrik kasların çalışmasını sağlar. Çalışan kaslar, egzersiz etkisi oluşturur. Hareket eden vücuttaki yağlar yanmaya başlar ve böylece daha hızlı kilo verilir. Ayrıca bölgenin büyüklüğüne göre ped sayısı artarsa daha fazla kilo verilebilir.

Pasif Jimnastik Ankara

Pasif Jimnastik Ankara

Pasif Jimnastiğin Başka Faydaları Var mıdır?

Pasif jimnastik bölgesel zayıflamayı sağlamanın yanı sıra başka etkilerde de bulunur. Bu etkileri sıralamak gerekirse;

 • Sarkıkların önlenmesi
 • Güçsüz kasların toparlanması
 • Sıkılaşma
 • Selülit tedavisi
 • Kan dolaşımının düzenlenmesi
 • Lenf ve drenaj
 • Doğum sonrası göbek şişmesi
 • Göğüs ve kol bölgesindeki sarkıkların ve kırışıklıkların azalması
 • Bel ve sırt ağrılarının giderilmesi

Uygulamanın Ardından Neler Yapılmalıdır?

Pasif jimnastik uygulamasından sonra birey günlük hayatına dönebilir. Ancak dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Uygulamanın etkili olabilmesi için bol su içilmelidir. Su içmek, hem metabolizmayı hızlandırır hem de yağ yakımını kolaylaştırır. Su içmenin dışında beslenme konusunda da bir düzene sahip olunmalıdır. Eskisi gibi beslenen bireyler, pasif jimnastik uygulamasından gereken faydayı göremeyebilir. Bunlara ek olarak kontrollü jimnastik ve egzersiz yağ yakımını ve kilo vermeyi hızlandırır.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü