Ozon Lipoliz

Medikal Estetik

Ozon Lipoliz Medikal Estetik

Ozon Lipoliz, Medikal Estetik: vücudumuzun belli bölgelerinde daha zor kilo veriyoruz. Türk ve Akdeniz kadınlarında alt taraf, erkeklerde ise göbek bölgesi olarak karşımıza çıkar. Diyet yapmamıza rağmen istediğimiz bölgeden daha zor inceliriz. Bayanların % 80′inde gördüğümüz alt taraf kiloları sıklıkla basene, bacaklarımızın yan taraflarına basen bölgemizin yan taraflarına ve dizlerimizin içine yerleşir.

Menopoz dönemindeki bölgesel kilolar da sık sık sorun olabilir. Bu dönemde alınan kilolar farklı özellik gösterir ve daha çok bel çevresi bölgesine yerleşirler. Beylerde de göbek çevresine yerleşen bütün bu bölgesel kiloları ortadan kaldırmak da çok zordur.

Eğer kilo sorunumuz obezite seviyesinde değil ise kilolar belli bölgelere yerleşmiş ise medikal estetik yöntemi olarak lipoliz tedavileri uygulanmakta.

Son dönemlerde lipolizde ozon kullanmak bir yenilik. Ozon; özellikle yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Uzun zincirli yağ asitlerinin kırılmasını sağlayarak bu bölgelerde daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda enjekte edilen bölgenin oksijenlenmesini ve dolaşımı artırdığı için bir yakıt olarak oksijenin yağ hücreleri içindeki değeri çok fazladır ve bu bölgelerden hızlı kilo verilmesine destek olur.

Menopoz dönemindeki bölgesel kilolar da sık sık sorun olabilir. Bu dönemde alınan kilolar farklı özellik gösterir ve daha çok bel çevresi bölgesine yerleşirler.

Ozon lipoliz 8 ya da 10 seans şeklinde programlanabilir ya da kişinin ihtiyacı ne kadar seans gerektiriyorsa, kaç beden incelmek istiyorsa o kadar seans uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir
Menü