Örümcek Ağı

Ameliyatsız Cilt Sıkılaştırma
Örümcek Ağı Ankara

Örümcek ağı uygulaması, dokunun yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Uygulamanın yapıldığı bölgede, genel bir canlanma ve gerginlik oluşur. Uygulamada kullanılan ipler, asıl itibarıyla medikaldir ve insan vücudunun duyarlılıklarına göre üretilmiştir.

Örümcek ağı uygulaması “ip estetiği” adıyla ad bilinmektedir. Uygulama, cerrahi bir operasyon değildir. İnce ve kısa pek çok iple gerçekleştirilen uygulamayla kısa bir zaman içinde istenen neticeler elde edilir. İnsanın vücuduna uygun bir yapıda olan ve herhangi bir zarar vermeyen ipler,  kolajen ve elastin lif sentezlemesine de olumlu katkılarda bulunur.

Örümcek Ağı Uygulamasının Süresi

Uygulama, 2 adımda gerçekleştirilmektedir: Birinci adımda tropikal anestezik kremlerle kişinin herhangi bir ağrı ya da acı duyması önlenmektedir. Sonraki adımda uygulamada kullanılacak olan ipler, derinin alt bölümüne çok ince uçlara sahip olan iğnelerle konmaktadır. Steril bir ortamda gerçekleştirilen uygulamada enfeksiyon riski yoktur.

Uygulamanın süresi, iplerin sayısına göre değişir. Maksimum bir saat devam eden işlemin ardından, uygulama bölgesinde belirgin dirileşme ve bir gençleşmenin meydana geldiği fark edilir. Uygulama, bölgedeki bağ dokusunun yenilenmesini sağlar. Böylece istenen genç görünüm elde edilir. Uygulamanın ardından, bölgede kısmi şişlikler ve kızarıklıklar olabilir. Bunlar uygulamayı alan kişinin gündelik hayatına etkide bulunmaz.

Örümcek Ağı Uygulamasının Ardından Görülen Etki

İşlem sırasında, ipler cildin alt kısmındaki dokuya sıkıca yerleştirilir. 1-3 ay süresince uygulama bölgesinde kolajen ve elastin lif sentezi oluşur, ardından iplerin çevresinde yeni bir yapı oluşmaya başlar. Bağ dokudaki yenilenme ile cilt, daha sıkı ve diri bir görünüm elde eder. Uygulama sayesinde;

 • Ciltteki sarkmalar giderilir
 • Kırışıklıklar düzelmeye başlar
 • Cilt yenilenir

Uygulamanın meydana getirdiği etki, 1-3 ay içinde tam olarak olarak görülür Cilt altına konan ipler, 3-6 içerisinde metabolik işlemler yoluyla atılır. Uygulamayla sağlanan gençlik ve iyileşme, saha sonraki dönemde yeni bağ doku iskeletiyle devam ettirilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Örümcek ağlarından ilham alınarak geliştirilen bu estetik uygulamada cerrahi bir işlemin olmaması, kesik ya da dikiş izlerinin bulunmaması oldukça önemli bir avantajdır. Birey, işlemden hemen sonra makyajlı bir şekilde günlük yaşamına başlayabilir. Uygulama, boyun, kol, göğüs, kalça ve iç uyluklara uygulanabilir. İşlemin oldukça ince uçlara sahip iğnelerle yapılmasının ardından dokuda reaksiyon oluşmaya başlar. Dokuların reaksiyonu fibroblastlar ve büyüme faktörlerinin yardımı ile kolajen üretimi biçiminde olur. Bu sayede; kolajen doku, uygulama bölgesini örümcek ağı gibi sarar ve ağa benzeyen bir yapı oluşturur.

Cildinin gençleşmesini ve yenilenmesini isteyenler, bu uygulamanın avantajlarından faydalanabilir. Vücudunun farklı bölgelerinde hacim kaybı yaşayanlar için ideal olan uygulama, derinin gerilmesini ve sarkmaların yok olmasını sağlar. Uygulamanın etkisi uzun sürer.

Örümcek Ağı Uygulamasının Avantajları

Örümcek ağı uygulaması, günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni, uygulamanın sunduğu avantajlardır. Uygulamanın en önemli avantajı ağrısız olması, kesi ve yara izinin bulunmamasıdır. Bunun dışında şu avantajları vardır:

 • Basit bir uygulamadır
 • Güvenilirdir
 • İyileşme süreci hızlı geçer
 • Kolajen üretimi tetiklenmesi sağlanır
 • Uygulamanın ardından kişi günlük yaşamına dönebilir

Uygulamadan Kimler Faydalanabilir?

Cildinin gençleşmesini ve yenilenmesini isteyenler, bu uygulamanın avantajlarından faydalanabilir. Vücudunun farklı bölgelerinde hacim kaybı yaşayanlar için ideal olan uygulama, derinin gerilmesini ve sarkmaların yok olmasını sağlar. Uygulamanın etkisi uzun sürer. Sarkmalar, ağzın kenarındaki kırışıklıklar, yüzdeki yağ dokusunda azalma, gerdan oluşumu ve çene derisinde meydana gelen sarkmalar için gerçekleştirilen uygulamayla şu problemler ortadan kaldırılır:

 • Nazolabial kıvrım
 • Boyundaki sarkma
 • Göz altlarındaki oyuklar
 • Yüz bolümündeki kayıp
 • Kaş düşmesi
 • Yüzdeki gevşeklik
 • Alın çizgileri
 • Kaz ayakları

Kliniğimizde güvenilir bir biçimde yapılan örümcek ağı uygulamasıyla istediğiniz cilt görünümüne kısa bir süre içinde sahip olmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir
Menü