Nazolabial Dolgu

Gülüş Çizgisi Estetiği

Nazolabial Dolgu Ankara

Nazolabial dolgu, burun kanatlarından dudak yanlarına doğru uzanan, “gülüş çizgisi” olarak da bilinen bölgeye yapılır. Bu sebeple gülüş çizgisi estetiği olarak da adlandırılır. Amaç, bu bölgede belirginleşen çizgilerin dolgu yapılarak giderilmesidir. Günümüzde çokça tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biridir.

Nazolabial dolgu, yüzün belirtilen bölgelerinde oluşan belirgin çizgilerden rahatsız olan kişilere uygulanan bir yöntemdir. İlerleyen yaş, belirli çevresel faktörler sebebiyle bu çizgiler iyice belirginleşebilir, kişinin yüzünde hoşlanmayacağı bir görüntü oluşabilir. Dolgu işlemi sayesinde, yüzün bahsedilen bölgesinde yağ kaybı sebebiyle oluşan belirginleşmeler, doldurularak giderilir; böylece daha estetik bir görünüm elde edilmiş olur. Yanaklarınızda fazlalık görmeniz durumunda bişektomi (yanak inceltme) işlemi de yaptırabilirsiniz.

Gülüş Çizgisi Estetiği Kimlere, Nasıl Uygulanır?

İşlem, bahsetmiş olduğumuz nazolabial bölgelerdeki derinleşme, çukur oluşumu gibi şikayetlerle kliniğe başvuran; operasyonu engelleyici herhangi bir sağlık sıkıntısı bulunmayan herkese uygulanabilir.

Bu işlem, belirginleşen ve derinleşen çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesinde en acısız ve güvenli yöntemlerden biridir. Hyalüronik asit isimli madde, dolgu işlemi için kullanılır. Bu maddeyle birlikte, daha düzgün ve daha kalıcı dolgular oluşturulmaktadır.

Operasyon öncesi, kişinin şikayetine ve yüz durumuna göre uygulanacak dolgu miktarı belirlenir. Daha sonra genelde anestezik kremle, nadiren de olsa lokal anesteziyle bölge uyuşturulur, işlem esnasında acı hissinin yaşanmaması sağlanır. Daha sonra genellikle, ince iğneler veya “kanül” adı verilen küçük aletle istenilen bölgeye dolgu işlemi gerçekleştirilir. Doktor bu dolgu esnasında temkinlidir, o yüzden tek seansta bitmeyebilir. İşlem, genellikle hedef bölge uyuşturulduktan sonra 20 dakika civarında sürmektedir. Uygulama, kişideki dolgunun durumuna göre belirli aralıklarla tekrarlanabilmektedir.

Lazer tedavisi kısa sürede uygulandığı, cilt rengine uyumlu ve hızlı yapıldığı için çokça tercih edilir. Lazer ışınları, kıl köklerine rengini veren melanin pigmentleri tarafından emilir ve kıl kökleri tahrip edilerek hücrenin kıl kökü üretme kabiliyeti ortadan kaldırılır.

Nazolabial Dolgu Zararlı Mıdır?

Operasyon gayet güvenli ve sonuç odaklıdır. İşlem öncesinde doktor tarafından hastanın operasyona engel teşkil edecek bir durumu olmadığı tespit edilir, daha sonrasında işleme başlanır. Gönül rahatlığıyla bu yönteme başvurabilirsiniz.

Estetik uygulamanın herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Operasyon ince iğneler kullanıldığı için, yöntemin uygulandığı bölgede kızarıklık, çizikler, morarmalar görülebilir; bunlar gayet normaldir ve geçici durumlardır. Uygulamadan birkaç gün sonra bu belirtiler kaybolacaktır.

Nazolabial Dolgu Ankara

Nazolabial Dolgu

Dolgunun Etkisi Ne Kadar Sürer, Kalıcı Mıdır?

Operasyondan hemen sonra dolgunun etkisi görülmeye başlar. Hyalüronik asit isimli maddenin tam etkiyi vermesi için 2-3 hafta gibi bir süre geçmektedir, asıl etkiyi bu süre zarfından sonra gözlemleyebilirsiniz.

Dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye göre 9 ila 20 ay arasında değişebilmektedir. Sigara kullanımı, çeşitli çevresel faktörler bu süreyi etkileyebilmektedir. Kişinin güzel görüntüsünü koruması için, operasyonun belirli aralıklarla yenilenmesi daha faydalı olacaktır.

Alternatif Estetik Uygulamaları

Nazolabial dolgu Ankara ili içerisinde hizmet veren kliniğimizle iletişime geçerek yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Yüz estetiği çok kapsamlı bir alan olmakla birlikte, çeşitli estetik görünümlere ulaşmanızı sağlayacak uygulamalar mevcuttur:

  • Yanak Dolgusu
  • Jawline (Belirgin Çene Hattı Estetiği)
  • Çene Dolgusu
  • Elmacık Kemiği Dolgusu

Bu yöntemlerden size uygun olduğunu düşündüğünüz yöntemler ve gülüş çizgisi estetiği yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Menü