Mezoterapi İle Zayıflama

Karboksiterapi

Mezoterapi İle Zayıflama Karboksiterapi

Mezoterapi ile zayıflama karboksiterapi ve diğer uygulamalarla yağ dezerformasyonunu hızlandıran bir enjeksiyon tedavisidir. 1952 yılında Fransız Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilmiş olup 1987 yılında Fransız Tıp Akademisi tarafından tamamlayıcı tıp tekniği olarak kabul edilen mezoterapi; farmakolojik, homeopatik ve doğal bitki ekstrelerinin çoklu mikro enjeksiyon tekniği ile derinin  orta tabakasına (mezoderm) enjekte edilmesidir.

Mezoterapi, mikro iğneler yardımıyla ve doğrudan enjeksiyon yöntemiyle uygulanır; bölgesel zayıflama, hücrelerin yenilenmesi, serinin sıkılaşması ve cildin parlaklaşması gibi problemleri yok eder. Mezoterapi tedavisi, tıbbın diğer alanlarının yanında aşağıdaki alanlarda kullanılmaktadır:

  • Liposuction  (bölgesel zayıflama)
  • Selülit ve varis tedavisi
  • Anti-aging
  • Lifting (sarkma tedavisi)
  • Fasial rejuvenasyon (yüzün gençleştirilmesinde kırışıklık tedavisi)

Mezoterapinin Zayıflamaya Etkisi

Derinin orta tabakasına enjekte edilen ilaçlar, zayıflama konusunda vücudu hareketlendirir. Mezoterapi sayesinde metabolizma hızlanır, yağ yakımını sağlayan lipoz enzimi çalışmaya başlar, kan dolaşımı hızlanır. Bütün bu özellikler hem zayıflamayı sağlar hem de selülit oluşumunu engeller.

Mezoterapinin Yan Etkisi Var mıdır?

Mezoterapi yaparken kullanılan ince uçlu iğneler, uygulama yapılan bölgeye zarar vermez. Herhangi bir acı ya da ağrıya neden olmaz. Tedavi yapılırken anestezi kullanılmaz. Ancak deri hassasiyeti olan bireylerde küçük kızarıklıklar ve morarmalar olabilir.

Mezoterapi Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Mezoterapi ile zayıflama tedavisi, bölgesel zayıflama sağlar. Özellikle vücutta yağların toplandığı karın, kol, belin yan tarafları, bacak, dizin iç kısmı, sırt ve basen bölgelerine mezoterapi uygulanır.

Mezoterapinin Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Mezoterapi tedavisi kısa sürede etkisini gösterir. Özellikle tedaviyi alan bireyler 3. seanstan itibaren mezoterapinin etkisi görülmeye başlar. Mezoterapi seansları düzenli bir şekilde devam ettiğinde 10 seanstan sonra 10 cm, 20 seanstan sonra 20 cm incelme görülür. Bu da 10 kiloya yakın zayıflama anlamına gelir.

Düzenli ve dengeli beslenen bireylerde mezoterapinin etkisi daha kısa bir süre içerisinde görülür. Bu tedavide  yağlı, kızartma türü yiyecekler ve tuz mümkün olduğunca azaltılır,

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaz?

Mezoterapi bazı sağlık sorunları bulunan bireylere uygulanmaz. Kalp hastalarında, hamile ve emizrme döneminde olan kadınlara, şeker ve böbrek hastalarında mezoterapi tedavisi önerilmez. 13 yaşından küçük çocuklara da mezoterapi yapılmaz.

Ek Yöntemlerle Mezoterapi İle Zayıflama

Zayıflamanın etkisininin artması için mezoterapinin yanında başka şeyler de yapılmalıdır. Diyet bunlardan biridir. Düzenli ve dengeli beslenen bireylerde mezoterapinin etkisi daha kısa bir süre içerisinde görülür. Bu tedavide  yağlı, kızartma türü yiyecekler ve tuz mümkün olduğunca azaltılır, alkol, katı yağ, kafeinli gıdalar ve sodanın kullanılmaması, sigara içiliyorsa azaltılması  önerilir. Eğer mezoterapi alan bireyin herhangi bir sağlık sorunu yoksa düzenli bir şekilde egzersiz ve spor yapması önerilir. Eğer bunlar yapılırsa mezoterapi tedavisinine etkisi 3 kat artar.

PRP Tedavisi

Ayrıca İçilen su miktarının 3 litreye çıkarılması yakılan yağın daha kolay bir şekilde dışarı atılmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir
Menü