Masseter Botoks

Yüz İnceltme Botoksu

Masseter Botoks Ankara

Masseter botoks uygulaması, masseter kasına yapılan botoks işlemidir. Uygulamanın amacı, bruksizm adı verilen diş sıkma, uyku sırasında diş gıcırdatma gibi problemleri çözmek için gerçekleştirilir.

Uygulama ile yüz bölgesinin alt kısmındaki ve çenenin yan kısımlarındaki kare şeklindeki görünüm de düzeltilerek yüz inceltir. Bu uygulamayla yüzün alt kısmındaki masseter kası, inceltilerek estetik bir yüz hattı oluşturulur. Alternatif bir tedavi biçimi olan uygulama, uzun süreli olarak etkilidir. Yüzde erkeksi bir görünüme neden olan kare biçimindeki görünüm, masseter botoks uygulamasıyla yok edilir. Böylece daha orantılı ve oval bir yüz hattı oluşturulur.

Masseter Kası Nedir?

“Çene kası” olarak da bilinen masseter kası, yüzün alt bölümünde bulunan bir kastır. Bazı jest ve mimikler, bu kasın genişlemesine ve büyümesine yol açar. Çok sakız çiğneyen, sert etleri çiğneyerek yiyen kişilerin masseter kası genişler ve büyür. Masseter kasında meydana gelen büyüme, daha çok bu kası sıkarak diş gıcırdatma sonucunda meydana gelir. Masseter botoksu uygulaması sayesinde;

  • Yüz biçiminizde estetik değişimler kaydedilir.
  • Oval ve V şeklinde bir yüz şekli elde edilir.
  • Maskülen görünüm yok edilir
  • Çene hattı belirginleştirilir.

Masseter Botoks Nedir?

Masseter kasında bulunan orantılı olmayan büyüklük, kadınların erkek gibi görünmesine yol açar. Böyle bir görünümden hoşlanmayan kadınlar için benzersiz bir estetik uygulama olan masseter botox, oval ve düzgün bir yüz hattının oluşmasını sağlar. Çene bölgesinde masseter kaslarının bulunduğu noktalara gerçekleştirilen botoks uygulaması bu kasların küçülmesini sağlar, çenenin yüz ile daha uyumlu olmasına yardımcı olur.

Uygulamanın psikolojik bir rahatlık sağlayan tarafı da vardır. Uygulama, hem uyku esnasında kişiye rahatlık sağlar hem de estetik açıdan yüzün güzelleşmesi temin edilmiş olur. Uygulamanın çene eklemindeki ağrıları giderme gibi tedavi edici bir özelliği de mevcuttur.

Masseter Botoks Uygulamasının Avantajları

Uygulamanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Yüz hattında belirgin bir incelmenin görüldüğü uygulamanın avantajları şunlardır:

  • Kesi, yara izi ve dikiş bulunmaz.
  • Uygulamanın ardından herhangi bir komplikasyon meydana gelmez.
  • Çene bölgesinde incelme kaydedilir.
  • İyileşme süresi yoktur.
  • Ağrı ya da sızı hissedilmez.

Masseter Botoksla Yüzünüz Nasıl Biçimlenir?

Yüz bölgesindeki estetik sorunları revize eden bir enjeksiyon yöntemi olan masseter botox sayesinde ideal çene biçimine kavuşabilirsiniz. Kadınlarla erkeklerin yüz görünümleri farklıdır ve bu fark çene biçimi ile daha net bir şekilde kendini gösterir. Kare ya da dörtgen yüz şekli daha çok erkeklere özgüdür ve kadınlardaki kare ya da dikdörtgen yüz şekli maskülen bir görünümün oluşmasına neden olur. Uygulama, kadınların erkeksi bir görüntüye sahip olmasını önler ve arzu ettikleri yüz şekline kavuşmasını sağlar.

Uygulama, cerrahi bir prosedür değildir. Bunun için dünyanın değişik yerlerinde kadınlar, bu uygulayı tercih eder. Uygulama, ağrısızdır. Uygulamayla hem yüzünüz incelir hem de yeniden şekillenir. Uygulamanın ardından yüz bölgesinde herhangi bir kızarma ya da morarma olmaz.

V Hattı Botoksu

Uygulama, yüzünüzün V hattına sahip olmasını sağlar. Böylece, daha zarif ve ince bir yüz şekliniz olur. Uygulama, “Masseter Reduction” veya “V-line Botoksu” şeklinde de bilinir. Aşırı derece büyüyen ve sertleşen masseter kasına yapılan botoks uygulamasıyla bu kas, artık güçlü bir biçimde kasılamaz ve gittikçe zayıflar. Bu sayede diş sıkma problemiyle buna bağlı olarak meydana gelen çene ağrısı çözümlenir. Sonuç olarak, masseter kasında kaydedilen zayıflama ve incelmeyle yüzünüz incelir ve kare şeklindeki görünüm yok olur, oval ve ince bir görünüm oluşur.

Uygulamanın Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulamanın esnasında ve sonrasında ağrı, yanma, morluk ya da kızarma gibi sorunlar yaşamaz. Kısa bir zaman içinde yapılan uygulama, sosyal hayatınızı engellemez. Botoks, doğrudan masseter kasına enjekte edilir. Uygulama, en fazla 10 dakikada biter. Hastaların durumuna göre anestezik kremler kullanılabilir, fakat pek çok hasta uygulamayı anestezik krem kullanılmadan da alabilir. Herion kliniğinde, tüm sağlık önlemleri alınmak suretiyle gerçekleştirilen işlemde enfeksiyon riski bulunmaz. Uygulamadan sonra masseter kası, 1 hafta içerisinde yumuşar ve 6 haftanın sonunda çenenin yeni biçimi belli olmaya başlar. Uygulama, 6 ay etkilidir fakat 2 veya 3 uygulama alan kadın ve erkeklerin çenelerinde uzun süreli değişimler gözlenir.

İlginizi Çekebilir
Menü