Lazerle Cilt Gençleştirme Ankara

Yüz bölgesi farklı etkenlere maruz kalırsa hasar görebilir, lazerle cilt gençleştirme uygulaması ile yüz bölgesindeki problemler sona erdirilebilir. Özellikle güneş ışığı ve güneşlenme cildin kırışmasına ve buruşmasına yol açabilir. Güneşten korunmak üzere kullanılan güneş kremleri ve losyonlar da cildin yıpranmasına neden olabilir. Bundan dolayı ciltte kırışıklıklar ve lekeler oluşur. Lazer cihazı kullanılarak yapılan uygulama ile kısa bir süre içerisinde yüz bölgesinde gençleşme görebilirsiniz.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Ciltte meydana gelen yıpranmalar, yüz ve el bölgesinde daha belirgin bir şekilde görünmektedir. Yanlış uygulamalar, güneş ışınları kadar cilde zarar vermektedir. Cilt de zamanla yaşlanma belirtileri göstermekte, lekelenmekte, kırışıp buruşmaktadır. Bütün bu etkilere maruz kalan cilt kendini yenilememekte, zamanla daha hoş olmayan bir görünüm kazanmaktadır. Lazerle cilt gençleştirme uygulaması, ciltteki bu beğenilmeyen ve arzu edilmeyen görüntülerin yok edilmesini sağlamaktadır.

Lazerle Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Bilindiği gibi lazer cihazı, tıbbın farklı alanlarında kullanılmakta ve oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Son dönemlerde deri rahatsızlıklarında da tercih edilen lazer cihazı ile yapılan cilt gençleştirme uygulaması, kısa bir sürede istenen sonuçları vermektedir. Farklı kaynaklardan üretilen lazer ışıkları, ciltte meydana gelen tüm sorunların çözümü için kullanılmaktadır. kullanım amaçlarına göre üretilen farklı lazer cihazları bulunmaktadır:

  • Cilt renk açma ve leke tavisinde kullanılan: Q-switch ruby laser ve Alexandrite laser
  • Epilasyon uygulamalarında kullanılan lazer cihazları: Long pulse ruby laser ve KTP laser
  • Pigmente (renkli) deri lezyonlarının, cilt lekelerinin silinmesi için kullanılan lazer cihazları: Alexandrite laser, Copper laser
  • Kırışıklık tedavisinde ve doku kesici olarak kullanılan lazer cihazları: Carbon dioxide laser
  • Yüz gençleştirme uygulamalarında kullanılan lazer cihazları: Erbium YAG laser ve Carbon dioxide laser
  • Damardaki kitlelerin çıkarılması için kullanılan lazer cihazları: Argon laser, KTP laser, Erbium YAG laser, Pulsed-dye ve Nd-YAG laser
  • Doğum lekelerinin giderilmesinde kullanılanlar: Pulsed-dye ve Yellow pulsed dye laser
Lazerle Cilt Gençleştirme Ankara

Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle Cilt Gençleştirme Uygulamalarının Etkisi

Lazer Kırışıklık Giderme uygulamaları ile göz çevresindeki, üst dudak kısmındaki kırışıklıklar ile hasar görmüş üst cilt tabakaları eski haline kavuşturulur. Yüzünde yara izi, renk değişimi ve güneş lekesi bulunanlar da eski sağlığına kavuşabilmektedir. Kırışıklıklar ve buruşmalar da lazer uygulamasının yardımıyla ortadan kaldırılmaktadır.

Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile yapılan uygulamada lazer cihazı ile yapılan uygulama en fazla 2 saatte tamamlanmaktadır. Seans sayısı ise rahatsızlığın durumuna göre değişmektedir. Eğer leke, kırışıklık, buruşukluk ya da yara izinin bulunduğu bölge genişse seans sayısı artabilmektedir. Normal şartlarda seans sayısı birkaç tanedir.

Lazerle Yüz Gençleştirme Sonrasında Yapılması Gerekenler

Lazerle yüz gençleştirme işleminin ardından yüz bölgesinde şişkinlik, gerginlik ve ağrı hissi oluşabilir. Bölgeye hafif bir pansuman yapılabilir, pansumanın ardından baş sarılabilir. Lazer Kırışıklık Giderme uygulamasından 2 gün sonra baş açılıp pansuman yapılır. Uygulamadan sonra meydana gelen aşırı şişlik, pembelik ya da kırmızılık 3-6 ay kadar sürebilir. Uygulamadan bir hafta sonra makyaj yapılabilir. Bazı kişilerin cildinde renk değişikliği oluşabilir ama bunlar da kısa sürede geçer. Lazer yöntemiyle cilt gençleştirme uygulamasından 3 hafta sonra kişi işine dönebilir. Yüz bölgesinde meydana gelen şişlik ve kızarıklıklar da 6 ay sonra ortadan kalkar. Yapılan uygulamaların iyi bir etki göstermesi için 6-12 ay boyunca güneş korunmak gerekir. Uygulamayı alan kişi 2 hafta içerisinde günlük hayatına ve işine dönebilir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Metodu

Estetik dermatolojide kullanılan ve ciddi başarı elde edilen Lazer Kırışıklık Giderme yüz, boyun, göğüs ve el bölgelerinde meydana gelen yaşlanmaya dayalı olumsuzlukların ortadan kaldırılması için kullanılan ve cerrahi olmayan bir işlemdir. Lazer cihazı ile yapılan cilt gençleştirme uygulaması ile kallojen doku yapımı hızlanır ve cilt kendini yenilemeye başlar.

Lazerle Cilt Gençleştirme Ankara

Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazer ile Cilt Bölgesinin 3T (Tone, Tighten, Texture) Tedavisi

Lazer ile cilde ton, parlaklık ve doku kazandırılır. 3T tedavisi, deri yüzeyi soyulmadan derinin alt kısmındaki ısınma ile meydana getirilen hasarların ardından cildin kendi kendini onarması ile gerçekleşir. Böylece kallojen artar, kırışıklıklar azalır, cilt gerginleşir ve parlar, gözenekler küçülür. 3T uygulaması uygulama alacak kişinin derisindeki problemlere ve yaşına bağlı olarak 4 haftalık aralarla ve 3-5 seans uygulanmak suretiyle yapılır. Lazerle cilt gençleştirme, cildin gençleşmesinde ciddi başarılara sahiptir.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü