Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer

Lazer Epilasyon Alexandrite Lazer

Ülkemizde en sık tercih edilen kozmetik uygulama olan Lazer Epilasyon, vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözüm sunan bir güzellik uygulamasıdır.

Radyasyonun uyarılmış emisyonu ile ışın amplifikasyonu olan lazer; tek, renkli, düz, yoğun, tek fazlı monokromik ışık üreten bir cihaz türüdür. Ağrı ve acı vermeyen bir tedavi türü olan lazerle tedavi; bacak, koltuk altı ve kasıktaki kıllar yok edilmesini sağlar. Vücuttaki istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan lazer 3 ile 5 seansta % 80 den fazla kıl kaybı sağlar.

Lazer tedavisi kısa sürede uygulandığı, cilt rengine uyumlu ve hızlı yapıldığı için çokça tercih edilir. Lazer ışınları, kıl köklerine rengini veren melanin pigmentleri tarafından emilir ve kıl kökleri tahrip edilerek hücrenin kıl kökü üretme kabiliyeti ortadan kaldırılır.

Lazer Tedavisinin Avantajları

Lazer tedavisi geleneksel yöntemlere göre pek çok avantaja sahiptir:

 • Vücuda daha az acı verir.
 • Oldukça kısa sürer.
 • Herhangi bir özel bakım gerektirmez.

Lazer Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Kıl köklerini etkileyen ve büyümesini engelleyen lazer ışığı, tüm kıl köklerini aynı anda yok edemez. Bunun için yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücut bölgesinde ise 6-8 hafta aralıklarla 5-8 seans uygulanır. Lazer sonrasında kadınlarda % 70-90, erkeklerde %10-25 oranında kıl kalıcı olarak yok edilir.

Lazer tedavisi kısa sürede uygulandığı, cilt rengine uyumlu ve hızlı yapıldığı için çokça tercih edilir. Lazer ışınları, kıl köklerine rengini veren melanin pigmentleri tarafından emilir ve kıl kökleri tahrip edilerek hücrenin kıl kökü üretme kabiliyeti ortadan kaldırılır.

Lazer Epilasyon Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer uygulaması yapılmadan önce cilt temizlenmeli, cilde makyaj yapılmamalı, bronzlaştırma etkisi olan krem sürülmemelidir. Tedavi öncesinde ya da seans aralarında bir ilaç kullanılmaya başlandığında mutlaka hekim bilgilendirilmelidir. Özellikle epilasyon uygulaması için son 6 ay içinde Rouaccutane kullanmamanız gerekmektedir. Uygulama gerçekleştikten sonra;

 • Seansınızı takip eden hafta boyunca kese, peeling yapılmamalıdır.
 • Uygulama sonrası cilt hassasiyetine göre birkaç saat veya 1 gün kızarıklık olabilir. Bu, normal bir durumdur.
 • Yüz bölgesi gibi güneş gören bölgelere uygulama yapıldıysa yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
 • 10 gün kadar solaryuma girilmemelidir.
 • Normal hayatınıza devam edebilirsiniz.
 • Seanslarınızın devam ettiği süreçte güneş veya solaryum ile bronzlaştığınız zaman uzmanınız, ciltteki melanin birikime göre yeni bir düzenleme yapmalıdır.
 • Herkesin kıl yapısı ve cilt özellikleri farklıdır. Bu yüzden herkesin seans aralığı farklıdır.
 • Seanslara, uzmanınızın belirttiği aralıklarla yaptırmanız önemlidir. Tedavinin en önemli kuralıdır.
 • Epilasyon dışında ağda, cımbız gibi başka bir yöntem kullanmamalısınız.
 • Uygulama öncesi tüy dökücü kremler kullanmayınız.
 • Kıllarınıza sarartıcı vb ürünler kullanmamalısınız.

Kimlere Epilasyon Uygulanmaz?

14 yaşını geçmiş her insanda uygulanabilen lazer tedavisi, hamilelik riski olan kişiler, lupus, epilepsi hastası olan kişilere uygulanmaz. Adet dönemlerini zor geçiren kadınlar, adet döneminden hemen sonra lazer tedavisi almamalıdır. Epilasyon konusunda ve teorik ve pratik bilgisi iyi olan bir uzman tarafından yapıldığında hiçbir sakıncası yoktur. Uzmanın doğru enerjiyi belirlemesi güvenilir, başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer epilasyonun ardından uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve kabarıklık olabilir. Çok az da olsa kabuklanma ve renk değişimi de meydana gelebilir.

Lazer Epilasyon Ankara

Uzman doktor kontrolünde ve tecrübeli estetisyenler eşliğinde özenli ve hijyenik epilasyon uygulamaları için Ankara Çankaya’daki Herion Polikliniğinden randevu alabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamalarında kişiye özel tedavi yöntemleriyle acısız ve ağrısız kalıcı çözümler hakkında öğrenmek istedikleriniz için bizleri arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Menü