Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

  1. Anasayfa
  2. Cilt Uygulamaları
  3. Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?
Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür

Lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür? Lazer işleminden sonra tüyler ve kıllar, hemen hemen 2 hafta içerisinde dökülebilir. Ancak hemen belirtmek gerekir ki bu sürenin uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişmesi olasıdır.

Kıl ve cilt yapısına göre değişiklik gösteren lazer epilasyon sonrası kıl dökülmesinde birtakım gecikmeler olabilir. Pek çok insan, buz lazer epilasyon yaptırmadan önce bu konuyu merak etmekte, kimi araştırmalar neticesinde uygulamayı alıp almamaya karar vermektedir. Peki lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür?

Uygulama Bölgesinde Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

2 hafta içerisinde işlem yapılan bölgedeki kıllarda dökülmenin başlaması gerekir. Dökülme başladıktan sonra 3 hafta sürebilir. Uygulamanın ardından geçen bu sürede bölgedeki kılların tamamının bir anda dökülmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Kılların dökülmesi ile kullanılan lazer cihazının arasında direkt olarak bir ilişki yoktur.

Lazer Sonrası Kıllar Dökülmezse…

2 ya da 3 seans sonra kılların dökülmemesi gibi durumlarla karşılaşılıyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda uygulamayı aldığınız merkezle iletişim kurmanızda yarar vardır. Eğer uygulamayla ya da cildinizle ilgili bir sorun varsa tüylerin dökülmemesi söz konusu olabilir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Lazerden Epilasyondan Sonra Kıllar Çekilir mi?

Lazer uygulamasından sonra kılların ne zaman koparılacağı ya da çekileceği konusunda pek çok soru vardır. Uygulamayı alan insanlar, bunun doğru olup olmadığını merak etmektedir. Eğer lazer işleminden sonra kıllar dökülmediyse kese ya da peeling yapabilirsiniz. Bu işlemler, uygulamanın yapıldığı bölgedeki ölü derileri temizlemektedir. Kıl dökülmesini hızlandırmak için ölü derilerin temizlenmesi gerekmektedir. Çok fazla tavsiye edilmemekle birlikte lazer işleminden sonra farklı yöntemlerle kılları ya da tüyleri çekmek ya da koparmak mümkündür. Bu işlem, cildinizi tahriş eder, fakat bölgeye de herhangi bir zarar vermez.

Ya Tüyler Tekrar Çıkarsa…

İki seans aldıktan sonra tüyler yenide çıkabilir. Bu durum, doğrudan hormonal yapınızla ilgili olabilir. Ana işlemden 20 gün sonra yapılan kontrol seanslarında yeniden bir rötuş yapılmalıdır. gözden kaçan, fark edilmeyen kıllar olabilir. Bu seansta söz konusu kıllar alınır. Eğer yeni çıkan kıllar varsa bunlar da temizlenmiş olur.

İşlem Boyunca Neler Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon uygulamasını aldıktan sonra şunları yapmamalısınız:

  • Ağda yaptırmamalısınız
  • Tüy dökücü krem kullanmamalısınız
  • İşlemden 2 ya da 3 gün önce kılların boyunu kısaltmak üzere jilet kullanabilirsiniz
Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür

Lazer Epilasyon

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü