Jawline Dolgu

Çene Dolgusu – Çene Ucu Dolgusu

Jawline Dolgu Ankara

Jawline dolgu, çenenin ucundan başlayarak kulak önlerindeki kısma kadar uzanan her iki mandibular kemik hattında yapılan dolgudur. Çenenin köşesinden ucuna kadar olan yüzün iki kısmındaki hat belirginleştirilir. Çene hattına ve ucundaki dolguyla yüz daha çekici ve estetik görünür.

“Çene hattı dolgusu” olarak da bilinen Jawline dolgu, çene kontürünün belirginlik kazanmasını sağlar. Uygulamayla çene öne doğru çıkar; çeneyle yüz arasındaki uyumsuzluk giderilir. Ayrıca, yüzün daha kilolu görünmesine neden olan durum da yok edilir. İstediğiniz bir yüz hattına sahip olmak, çeneniz ile yüzünüzün arasında uyum oluşturmak Jawline dolgu ile çok kolaydır.

Jawline Dolgu Nedir?

Farklı bölgeler için yapılan dolgu uygulamaları, ciltteki kırışıklıkları, sarkmış görüntüyü ve çukurlukları yok etmek için yapılır. Jawline dolgu, yüzün “V” biçimindeki görünümünü korumak, çene ucu dolgusunun yüz, boyun ve gıdı arasında denge sağlamak için gerçekleştirilir.

Bu dolgu, deri altına ve kemiğin üzerine enjekte edilir. Bölgenin dolgunlaşarak yükseklik kazanmasını sağlar. Böylece yüz hattının genel görünümünde istendik bir değişiklik olur. Dolgu uygulamasıyla burnun ucundan dudaklara ve çenenin ucuna kadar uzanan hatta ideal bir açı elde edilir. Yüzün daha oval bir görünüm kazanması sağlanır. Ek olarak çene çizgisi belirginleşir ve bu sayede gıdıda azalma olduğu için keskin bir yüz hattı elde edilir.

Erkek Jawline Dolgu

Erkek Jawline Dolgu

Jawline Çene Hattı Dolgu uygulaması erkek hastaların son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği; yüz hattının çok daha belirgin, çekici ve köşeli görünmesini sağlayan bir estetik çözümdür.

Çene Bölgesindeki Biçim Bozuklukları

Çenede bazı biçim bozuklukları olabilir. Bu sorunlar, genetik olabileceği gibi yaşlanma ya da kilo alımına bağlı olarak da gerçekleşebilir. Çene dolgusu bütün bu sorunların çözümü olabilir. Çene bölgesinde hacim eksikliği, çene bölgesinin küçük ve geride olması, çene hattındaki belirsizlik, simetri sorunları, çene altı sarkması gibi şekil bozuklukları görülebilir. Ayrıca,

  • Yüzle uyumlu olmayan çene şekli
  • Zayıf ve büyük çene
  • Gıdı sarkması
  • Boyun derisinde kırışma
  • Çene çizgisinde belirsizlik
  • Çene ucundaki gamze

Çene ucu ve jawline dolgusuyla daha güçlü ve keskin hatları olan bir çene şekline ve çizgisine sahip olabilir, gençliğinizi ve dinamizminizi artırabilirsiniz. Daha etkileyici bir ve belirgin bir çene hattına sahip olmak istiyorsanız çene ucuna düz olarak her iki tarafa uzanan bir mandibular hatta sahip olmanız gerekmektedir.

Bu dolgu, deri altına ve kemiğin üzerine enjekte edilir. Bölgenin dolgunlaşarak yükseklik kazanmasını sağlar. Böylece yüz hattının genel görünümünde istendik bir değişiklik olur. Dolgu uygulamasıyla burnun ucundan dudaklara ve çenenin ucuna kadar uzanan hatta ideal bir açı elde edilir.

Jawline Dolguyla Birlikte Yaşanan Değişimler

Çenenin daha geride görünmesi, yüz profilini ve projeksiyonunu zayıf gösterebilir. Hem genetik hem de yaşlılık gibi etkenlerden dolayı böyle bir sorun yaşanabilir. Jawline dolguyla çene bölgesindeki zayıf görünüm yok olur, hem çene hem de çene ucu belirginlik kazanır. Bu sayede, yüz oval olarak görünür. Uygulamayı alan kişi, böylece daha genç ve çekici bir görünüm kazanır.

Jawline Dolgu Kalıcılık Süresi

Jawlime dolgunun kalıcılığı uygulamayı alan kişiye göre değişmektedir. Genel olarak, 12-18 ay arasında kalıcılık sağlayan “sıvı lifting” uygulamasından sonra çenede sertlik ve ödem oluşabilir. Hemen hemen 2 hafta sonra dolgu çene bölgesindeki doku ile bütünleşerek yumuşar.

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

Jawlime Dolgu Uygulamasının Süresi

Uygulama, enjeksiyon metodu ile yapılır. Uygulama, çene bölgesinden geçen damarların zarar görmemesi için kanül ile yapılır. Bu yöntem, morarma olmamasını sağlar. Çenedeki çukurluğu doldurmak, yüzün alt kısmını şekillendirerek yeniden yapılandırmak için Hyaluronik asit içeren dermal dolgu çeşitleri tercih edilir. Sağlık Bakanlığının ve Amerikan Gıda ve İlaç kurumu FDA onay verdiği sağlıklı dolgular kullanılır.

Uygulama esnasında anesteziye başvurulmaz fakat lokal anestezik kremlerle uygulamayı alan kişinin acı duymasının önüne geçilir. Küçük, ince iğnelerin yanı sıra ince ve sivri olmadığı için damarı zedelemeyen kanüllerle dolgu, deri altına, kemik üstündeki bölgelere enjekte edilir. Uygulama, yaklaşık 15 dakikada biter. Uygulamadan sonra güçlü bir çene hattına kavuşulur, çukurluk ve sarkıklıklar ortadan kalkar. Bu sayede, belirgin ve net çizgilere sahip olan bir çene hattı elde edilir.

Jawline Dolgunun Faydaları Nelerdir?

Çene hattı ve çene ucu dolgusu ile genetik olarak ya da yaşla birlikte ortaya çıkan estetik sorunlar, giderilebilir. Yüz bölgesinde gençleşme sağlanır. Ameliyatsız bir uygulama olduğu için herhangi bir kesi izi de bulunmaz. Ayrıca, uygulama genel anesteziyle yapılmaz ve iyileşme süresi yoktur. Cerrahi bir işlem olmadığı için yan etki oluşmaz. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Herion kliniğinde, çene dolgusu ve jawline dolguyla ideal bir çene hattına sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Menü