İple Yüz Germe

İple Yüz Germe Çeşitleri

İple Yüz Germe Ankara

İple yüz germe uygulaması, güzelliği ve görünüşü konusunda titiz olan kadınların tercih ettiği bir estetik işlemdir. Ameliyatsız bir uygulama olduğu için son dönemlerde daha da popülerleşmiştir. Yüzdeki derinin gerilmesini sağlayan uygulama, “Fransız Askısı” ve “İp Askısı” olarak da bilinmektedir.

İple yüz germe; iç kısmı polyester, dış kısmı silikon malzemeden yapılan esnek ipler ile gerçekleştirilmektedir. Zaman içerisinde, herkesin derisinde deformasyon olabilir; özellikle yüz bölgesi deri sarkması gibi durumları daha net yansıtmaktadır. Sarkmaların ana nedeni, bağ dokusunun zayıflaması, yağ yastıkçıklarının küçülmesi ve kemik yapısının değişmesidir. Bütün bunlardan dolayı meydana gelen sarkmalar ip askısı sayesinde kolay bir şekilde çözümlenir.

İple Yüz Germe Uygulaması

Yüz bölgesindeki sarkmalar için cerrahi çözümler de bulunmaktadır. Ancak ameliyat izi, iyileşme süresi gibi handikaplar; bireyleri ameliyatsız çözüme yönlendirmektedir. Yüz bölgesinin güzelleşmesi, eski dinçliğini ve canlılığını kazanması için yapılan ip askısı; zaman içinde değişik nedenlerden dolayı oluşan sarkma ve gevşeme sorunun çözümlenmesini sağlamaktadır. Silikon bazlı ipler, işlemden uzun süre sonra bile erimeden bölgede kalır. Genel olarak, 3 ile 5 sene arasında etkili olur. Hemen hemen 50 yıldır tıpta tercih edilen ipler, oldukça esnektir; bu yüzden de yüzün hareketlerine kolay bir biçimde uyum sağlar.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Esnek ipler kullanılarak gerçekleştirilen işlemden önce, uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik kremi sürülür. Acı veya ağrı hissi olmadan yapılan uygulama, yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Cildin iç kısmına yerleştirilen ipler, maksimum 8 ay içinde herhangi bir dış müdahale olmaksızın yok olur. İplerin yüzde oluşturduğu etkiyse en fazla 3 yıldır. Bu süre içinde, ciltte bulunan gözenekler kapanır, ciltte yara bulunuyorsa iyileşir.

Uygulamayı Alamayacak Kişiler Kimlerdir?

İple yüz germe uygulamasını bazı özel durumlara sahip olan kişiler alamaz:

 • Bağışıklık sisteminde sorun olanlar
 • Diyabet hastalığı yaşayanlar
 • Aktif enfeksiyon rahatsızlıkları yaşayanlar

Uygulama, yalnızca yüz bölgesinde kullanılmamaktadır. Sarkma ve gevşeme olan boyun bölgesinde de yapılmaktadır. Bu bölgelerin yanı sıra; kol, göğüs, kalça ve bacak gibi bölgelere de uygulanabilmektedir. Doğumdan sonra karın bölgesinde sarkma yaşayan kadınlar da uygulamayı alabilmektedir. Kazayağı, gıdı, sarkma, gevşeme, kaş, yanak ve gülme bölgelerindeki derinleşmeler, sarkan çene ve gıdı ile gözaltı torbalarında da uygulamadan yararlanılabilir.

Gergin, yaşlanma etkisine maruz kalmamış bir yüze sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği iple yüz germe uygulaması, çok küçük ve ince iğneler kullanılarak yapılır. Cilde enjekte edilen ve ipli bir yapıya sahip olan PDO (polidioksanon) sarkma ve gevşemelerin azalmasını sağlar.

Uygulamadan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İple yüz germeden sonra bazı konulara dikkat etmek gerekmektedir.

 • Uygulamanın yapıldığı bölgeye, 2 gün boyunca su değdirilmemelidir.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgeye masaj yapılmamalıdır.
 • Çok fazla yüz hareketi (mimik) yapılmamalıdır.
 • Bir hafta boyunca sırtüstü yatılmamalı ve uyunmamalıdır.
 • Bir hafta süresince sauna veya hamama gidilmemelidir.

Uygulama, sarkma ve gevşeme gibi sorunların giderilmesini sağlar ancak belirtmek gerekir ki yaşlanmayı durdurma gibi bir etkisi bulunmamaktadır. Yüz bölgesindeki oval şeklin tamamlanmasına katkı sağlayan uygulama, elmacık kemiklerini belirginleştirir ve kırışıklıkların azalmasını da temin eder. Kasların olumsuz etkilenmesine neden olmaz. Uygulamadan sonra yüzünüzde doğal bir ifade oluşur. Cildiniz yenilenmesi sağlanır ve sağlıklı görünüm kazanırsınız. Bir hafta sonra uygulama yüzünüzle bütünleşir. Sonraki seanslarda, herhangi bir eksiklik varsa tamamlanır.

Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Gergin, yaşlanma etkisine maruz kalmamış bir yüze sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği iple yüz germe uygulaması, çok küçük ve ince iğneler kullanılarak yapılır. Cilde enjekte edilen ve ipli bir yapıya sahip olan PDO (polidioksanon) sarkma ve gevşemelerin azalmasını sağlar. Sarkan ve gevşeyen bölgedeki eksilen kalojen ve elastinin yerini tutan enjeksiyon cilt tahribatını azaltır. Uygulamanın şu avantajları bulunmaktadır:

 • Uygulamayla birlikte mikro kan dolaşımında hızlanma kaydedilir.
 • Kan dolaşımının hızlanması ile cilt kendini tamir eder
 • Ciltte kallojen üretiminin artması sağlanır.
 • Cilt, kendini yeniler.

İp askıyla uzun süreli gerginlik sağlanır.

İlginizi Çekebilir
Menü