Fraksiyonel Lazer Ankara

Cildi iki farklı mekanizma ile yenileyen bir sistem olan fraksiyonel lazer, yüksek etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Son dönemlerde, cilt pek çok insan tarafından tercih edilen uygulama yan etkisi az olmasından dolayı oldukça popülerdir.

Fraksiyonel lazer, hızlı bir biçimde cildin iyileşmesini ve yenilenerek gençleşmesini sağlar. Birbirinden farklı cilt sorunlarının çözümü için tercih edilen lazer uygulaması, oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Uygulama, cildin farklı tabakalarında etkili olduğu için çok yönlü bir tedavi seçeneği olarak ön plana çıkmaktadır. Kollajen oluşumunun sağlanması tedavinin en etkili sonuçlarından biridir.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer sistemi, cildi iki farklı mekanizma ile yenileyerek cildi gençleştiren bir sistemdir. Uygulama ile şu sonuçlar elde edilir:

 • Ciltte soyulma süreçleri başlar ve buna bağlı olarak ciltte yenilenme gerçekleşir.
 • Ciltte yeni damar oluşumları başlar ve buna bağlı olarak cilt kendini yeniler.

Cilt altı dokusunu hedef alan uygulama ile cilt altı dokularında sistemli bir berelenme gerçekleşir. Cilt altı berelenmesi ile hasar görmemiş hücrelerin onarım mekanizması çalışır ve yenilenme başlar.

Fraksiyonel Lazer Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Ciltte yaşa, genetiğe ve farklı etkenlere bağlı olarak deformasyonlar meydana gelir. Fraksiyonel lazerle bu ciltte meydana gelen form bozuklukları ortadan kaldırılır. Uygulama bir çeşit anti-aging yöntemidir. Yaşla meydana gelen kırışıklık ve sarkma gibi sorunların ortadan kaldıran uygulama, farklı pek çok cilt sorununu da kontrollü olarak ortadan kaldırır. Uygulamanın kullanım alanı çok geniştir. Başlıca şu tedaviler için fraksiyonel lazer tercih edilir:

 • Akne ve İz Tedavisi
 • Kırışıklık Tedavisi
 • Gözenek Tedavisi
 • Çatlak Tedavisi
 • Vajina Daraltma
 • Leke Tedavisi
 • Damar Tedavisi

Lazer Epilasyon

Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel lazerle yapılan uygulamada CO2 lazer ışınları kullanılır. Söz konusu lazer ışınları aracılığıyla derinin ısısı artırılır. Bu uygulama esnasında buharlaşmanın sağlanması hedeflenir. Buharlaşma ile derinin en üstünde yer alan tabaka soyulur. Uygulamanın yapıldığı bölgede yer alan bütün fraksiyonel mikro noktalar, termal bir alanın oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Böylece bölgede yapılan berelenmeler, çevredeki hücreleri harekete geçirmektedir. Harekete geçen hücreler berelenmenin olduğu bölgenin iyileşmesine destek olmaktadır. Berelenmenin oluştuğu bölgede hücre yenilenmesi hızlanmakta, fraksiyonel lazerle yapılan uygulama başarılı sonuçlar vermektedir.

Güzelliğinizi Herion İle Keşfedin
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!
Instagram

Lazer Uygulamasının Süresi Ne Kadardır ve Kaç Seans Yapılır?

Uygulama için net bir süre ve seans sayısı vermek doğru değildir. Çünkü fraksiyonel lazer, uygulamanın yapılacağı bölgedeki sorunlara ve bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bu yüzden başvuruda bulunan herkese farklı bir tedavi programı verilmektedir. Fraksiyonel lazer uygulamasında seans sayısı genellikle 2 ya da 4’tür. Soruna göre değişmekle beraber genel itibarıyla seans araları 4 ya da 6 haftada birdir.

Fraksiyonel uygulamada düzen ve program çok fazla önem arz etmektedir. Lazer uygulamasının periyodik olarak yapılması halinde daha kısa sürede sonuç alınacaktır. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki dokuda deformasyon oluşturulmakta ve dokunun tepki vermesi sağlanmaktadır. Verilen her tepki iyileşme ve gençleşme için atılan bir adımdır. Bu yüzden uygulamanın düzenli bir biçimde devam etmesi gerekmektedir. Eğer tedavi programında aksama olursa berelenme ve akabinde gerçekleşen yenilenme süreci akamete uğramaktadır.

Fraksiyonel Lazer Ankara
Fraksiyonel Lazer
Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazerli Uygulamanın Yan Etkisi ve Riski Var mıdır?

Fraksiyonel tedavinin bilinen ve hayati risk oluşturabilecek herhangi bir yan etkisi gözlenmemiştir. Ancak unutulmamalıdır ki fraksiyonel lazer tıbbi bir uygulamadır ve tahmin edilemeyecek olan bir risk ile karşılaşılması ihtimal dahilindedir. Uygulamanın ardından ciltte şu etkiler görülür:

 • Kızarıklık
 • Kabuklanma
 • Pullanma

Bütün bunlar, hayatın aksamasına neden olacak cinste yan etkiler değildir. Meydana gelen kabuklanmanın miktarı fazla değildir ve kabuklanma bölgesel bir sorun olarak ortaya çıkar. Ancak şunu hemen belirtmek gerekir ki oluşan kabuklar soyulmamalıdır, kendi kendine dökülmesi için beklenmelidir.

Medikal Bakım & Anti-Aging

Medikal tedavi çözümleriyle cildinizi gençleştirebilirsiniz.

Fraksiyonel CO2 lazer Hangi Mevsimlerde Yapılmaz?

Fraksiyonel tedavinin yaz aylarında yaptırılmaması tavsiye edilir. Çünkü yaz aylarında birey dışarıya çıktığında güneşe maruz kalır. Bu da uygulamanın ardından ciltte sorunların yaşanmasına neden olur.

Fraksiyonel Lazer Ankara

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Her ne kadar estetik amaçlarla yaptırılıyor olsa da fraksiyonel lazer, tıbbi bir uygulamadır. Bundan dolayı alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır. Böylece meydana gelebilecek risklerin önüne geçilmiş olur ve tedavi başarılı sonuç verir.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü