Fokus Ameliyatsız Yüz Germe Ankara

Çevresel ya da genetik etmenlerden dolayı sarkmış olan yüz bölgesindeki deri, Fokus Ameliyatsız Yüz Germe (HIFU) işlemi ile eski sıkılığına kavuşmaktadır. Mikro&Mikro Fokus Ultrason cihazı, yüz germe işlemlerini ameliyatsız olarak gerçekleştirmektedir. Yüz germe işlemlerinin dışında bu cihaz ile kaş kaldırma, çene altı sarkma (gıdıları) yok etme ve vücut konturu düzenlemeleri de yapılabilmektedir.

Fokus Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi

Fokus yüz germe işlemi oldukça güvenlidir. Bu işlem ile cildin dermis ve SMAS tabakalarında ısı etkisiyle koagülasyona neden olur ve böylece cilt sıkılaşır, toparlanır. HIFU cihazı, ameliyatsız yüz germe konusunda son teknolojiye sahiptir. Bu cihaz, mikro ve makro odaklanma özelliğinin yardımı ile hedef bölgeye ses dalgalarının ulaşmasını sağlayarak geniş endikasyonlar üzerinde etkili olur.

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason cihazının başlığı, işlem esnasında cilde temas etmektedir. Ameliyatsız yüz germe işleminde cihaz, cildin 1.5-3-4.5-6-9 mm altına odaklanır ve bu bölgelere termal enerji yollar. Böylece cildin gerilmesi ya da sıkılaşması sağlanır. Derinlik seviyesi uzman doktor tarafından belirlenir. İşlem yapılırken cildin yüzeyi olumsuz bir şekilde işlemden etkilenmez. Cilde verilen termal enerji ile stimulasyon artar ve kollagen oluşumu gerçekleşir. Böylece cerrahi bir operasyonu olmadan yüz germe uygulaması yapılmış olur.

Focus Ultrason Kaç Seans Sürer?

Fokus ultrason işlemi, 1 seanslık bir uygulamadır; fakat sarkmanın durumuna göre gerek görülürse 2 ya da 3 seans uygulanabilir. İşlemin süresi, bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bütün bir yüze uygulama yapılacaksa eğer  seans süresi en fazla 45 dakika sürmektedir.

Fokus Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamasının Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında küçük bir acı hissi oluşabilir. Bu da iğne batması şeklinde bir sızıdır. Sızının sebebi, cihazın cilde yolladığı ses dalgasının oluşturduğu enerjinin hedeflenen noktaya ulaşmasıdır. Ancak fokus ameliyatsız yüz germe operasyonlarında, bazı kimselerde böyle bir acı hissi oluşmaz.

Fokus Yüz Germe Uygulamasının Sonuçları Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

İlk seanstan hemen sonra cildin alt kısmında yenilenme başlar ve işlemden hemen sonra bile hafif bir lifting etkisi görülür. Uygulama ile ciltte iyileşmeler ve gerilmeler görülür. Kesin ve istenen düzeyde bir sonucun ortaya çıkması 45-60 günü bulur.

Focus Ultrason Kaç Seans Sürer? Herion

Focus Ultrason Kaç Seans Sürer?

HIFU Kimlere Uygulanabilir?

Yüzünde ya da vücudunda gevşeme ya da sarkma olan herkes, fokus yüz germe uygulaması yaptırabilir. Yaşı 30 ile 65 arasında olup da cildinde gevşeme ya da yağlanma olan kişilerde belirgin bir sonuç alınır.

HIFU Kimlere Uygulanmaz?

Bazı durumlarda ameliyatsız yüz germe operasyonu yapılmaz:

 • Yüzünde herhangi bir aktif cilt enfeksiyonu olan kişilere
 • Kalp pili, stent ya da başka bir elektronik cihaz kullananlara
 • Yaralarının iyileşmesine ya da kanının pıhtılaşmasına engel bir hastalığı olanlara
 • Otoimmün hastalığı olanlara
 • Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlara
 • Çocuklara ve hamilelere

fokus ameliyatsız yüz germe uygulaması yapılmaz.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulamadan önce yüzdeki kapatıcı, makyaj, krem ve güneş koruyucusu gibi maddeler silinir. Cilde kayganlaştırıcı ve soğutucu etkide bulunan bir jel sürülür. Uygulama yapılacak kişi için hekim tarafından seçilen başlık, önceden belirlenmiş olan ve sınırları çizilen bölgede gezdirilir. Cildi hassas olanlar ve dişinde hassasiyet hissedenler için spanç ya da tahta bir abeslang ile ağız içinde mekanik bir bariyer yapılır.

HIFU Kimlere Uygulanabilir? Herion

HIFU Kimlere Uygulanabilir?

Fokus Ameliyatsız Yüz Germe İşleminden Sonra Çalışılabilir mi?

Uygulamadan hemen sonra işe başlanabilir. Yapılan uygulamanın günlük hayattaki aktiviteleri engelleyici bir sonucu yoktur. Ancak güneşe maruz kalınmaması, yüzüstü yatılmaması, yüzün havlu ile silinmemesi ve hamam, sauna gibi aşırı sıcak yerlere gidilmemesi tavsiye edilir. Uygulamadan 1 gün sonra makyaj yapılabilir, havuza girilebilir ve seyahate çıkılabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Ankara

Fokus ameliyatsız yüz germe uygulaması;

 • Gözenek ve çatlak tedavisi
 • Selülit belirtilerinin azaltılması
 • Göz çevresindeki kırışıklıkların tedavisi
 • Gıdıların düzeltilmesi
 • Aşırı, hızlı ya da ani kilo vermeye bağlı olarak oluşan meme ve sarkıkların azaltılması

gibi sorunlarda etkili sonuçlar verir.

Alexandrite Epilasyon

HIFU Uygulaması Hangi İşlemlerle Birlikte Yapılabilir?

HIFU uygulaması, farklı uygulamalarla birlikte yapılabilir. Farklı gençleştirme ve yenileme işlemlerinin yanı sıra mezoterapi, PRP, Mezonörotoksin uygulamaları, dermapen ve kimyasal soyma (peeling) işlemleri, Radyofrekans ve IPL uygulamaları ile birleştirilebilir. Herion Polikliniği, Ankara Çankaya’da ameliyatsız estetik, medikal estetik, plastik cerrahi, obezite cerrahisi ve saç ekimi alanlarında hizmet vermektedir. Kliniğimizin verdiği hizmetlerin tümü, steril ortamlarda, tam teçhizatlı cihazlarla ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Randevu kaydı ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü