Cilt Soyma Estetiği

Cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan Erbiumlaser cilt soyma işlemlerinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Bir tür infrared ışını olan Erbium lazer, gözle görülmez ve derinin altına çok hızlı bir biçimde nüfuz edebilir. Epidermis tabakasından Dermis tabakasına doğru inerken su molekülleri tarafından biçimde emilir.

Erbiumlaser cilt soyma uygulaması ile cildiniz, herhangi bir hasar oluşmadan daha diri ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Erbium lazer ışınlarının hızlı bir biçimde nüfuz etmesi ile ciltte soyulma sağlanır. Soyulmanın gerçekleşmesi ile cilt kendini yenilemek için reaksiyon gösterir. Kendisini daha hızlı bir biçimde tedavi etmeye çalışan cilt, daha genç bir görünüm kazanır.

Erbium Lazer Cilt Soyma Estetiği?

Erbium lazer, 2940 nm dalga boyuna sahip, cildinizde etkili olan bir lazer cihazıdır. Cihaz, deri altındaki suya yönelerek çalışır. Cildin yüzeyinde kontrollü bir buharlaşma oluşturur. Böylece ciltteki

 • Kırışıklık
 • Akne skarları
 • Cilt gençleştirme
 • Leke tedavisi
 • İyi huylu et benleri

gibi sorunların çözümlenmesini sağlar.

Fransız Askısı

Erbium Lazer Ne Gibi Sorunların Tedavisinde Kullanılır?

Erbium lazer cihazı farklı sorunlarınızın çözümlenmesinde kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.

 • Kırışıklık tedavisi: Kırışıklık tedavisinde kullanılan Erbium lazer, hafif ve orta düzeydeki kırışıklıkların yok edilmesini sağlar. Belirlenen derinlikte, cildin kontrollü bir şekilde ve birkaç defa soyulmasıyla gerçekleştirilen bu uygulamada soyma derinliği mikron yani milimetrenin binde biridir. Soyma seviyesi arttıkça daha mükemmel bir iyileşme elde edilmektedir. İyileşme süresi, 5 gün ile 14 gün arasında değişmektedir.
 • Cilt sıkılığı: Gözeneklerin sıkılaştırılmasında ve cilt sıkılığının artırılmasında da kullanılan Erbium lazer, 5 ile 10 mikron seviyesindeki soyma işlemiyle cildinizin tazelenmesini sağlar. Bu uygulamayla gerçekleşen soyma işlemini vücut yara şeklinde tanımlar ve buna göre kollajen sentezini uyararak yenilenme sağlar.
 • Et beni tedavisi: Deride bulunan et benlerinin çıkarılmasında iyi sonuçlar veren Erbium lazer, iyileşme süresini kısaltır.
 • Leke tedavisi: Cildin yüzey kısmına yerleşen lekeleri, Erbium lazer cihazı buharlaştırır.
 • Akne skarları: Cildin yüzeyindeki dokular buharlaştırılır ve yeni kollajen sentezi ile pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde edilir.
 • Rinofima: Rinofima rahatsızlığı, akne rosacea’nın bir belirtisidir. Bu rahatsızlıkta burnun üzerinde aşırı derecede büyümüş bir yağ bezesi vardır ve bunlar yumru gibi görünür. Erbium lazer işleminden sonra cilt dokusunda düzelmeler gerçekleşir, estetik açıdan daha hoş bir görünüm elde edilir.

Erbiumlaser Cilt Soyma

Erbiumlaser Cilt Soyma İşlemi

Erbium lazer ile cilt soyma işlemine başlamadan 1 saat önce hasta kliniğe gelir. Soymanın derinliğine uygun olarak sedasyon işlemi için hazırlıklar yapılır. Lokal anestezi etkisine sahip olan kremler işlem yapılacak bölgeye sürülür ve 1 saat önce bölge, streç film ile kapatılır. İşlem öncesinde hastanın yüzünde tıbbi aseton ile temizleme işlemi yapılır. Ardından Erbium lazer cihazı ile yüz bölgede birkaç uygulama yapılır ve soyma işlemi gerçekleştirilir. İşlemin ardından bölgeye antibiyotik içerikli kremler uygulanır. İşlemden sonra cilt bölgesinde güneş yanığına benzer bir görüntü ve birkaç saat süren yanma hissi oluşur.

4D Yüz Gençleştirme

Erbium Lazer ile Oluşabilen Yan Etkiler

Erbium lazer uygulamasının ardından, cildin hassasiyet derecesine göre birtakım komplikasyonlar meydana gelebilir:

 • Hiperpigmentasyon: PIH adı ile de bilinen bu yan etki, teni koyu olan kişilerde görülen bir yan etkidir. Eğer tedaviyi alan kişinin cildinde leke oluşumuna bir yatkınlık söz konusu ise uygulamadan evvel leke açıcılar kullanılır. Bu da leke oluşma riskini azaltan bir etkidir. Ayrıca tedavinin ardından asteroid içerikli kremler ile leke riski daha da azaltılır.
 • Hipopigmentasyon: Bu yan etkide ciltte daha az pigmentasyon görülür. Derin soyma işleminde belirebilen bu yan etki, cilt yenilemek üzere yapılan soyma işleminde değil, et beni çıkarma işleminde derin aşınmadan dolayı meydana gelebilir.
 • Skar: Skar, pek rastlanan bir durum değildir.
 • Akne alevlenmesi: Uygulamadan sonra kullanılan yağlı kremler akne oluşumuna neden olabilir.
Erbiumlaser Cilt Soyma

Erbiumlaser Cilt Soyma

Erbium Lazer İşlem Süreci

Erbium lazer uygulaması gerçekleştirilmeden evvel hasta ile ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirilir. Sorunun kaynağı, gerçekleştirilen tedaviler ve varsa tedavilerin yan etkileri, cilt türü, uçuk durumu hakkında bilgi edinilir. İşlemin derinliğine göre iyileşme süreci, hastaya detaylı bir biçimde anlatılır. Soyma derinliği muayenenin ardından belirlenir ve fotoğraflama yapılarak hastaya gösterilir. Uygulamanın fayda, risk ve yan etkileri hakkında hasta aydınlatılır. Hastanın PIH oluşumuna eğilimi varsa eğer, 2 ay kadar leke açıcı tedavi uygulanır.

Lazerle Ben Aldırma

Erbium Lazer İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin ardından enfeksiyon oluşumunun gerçekleşmemesi için periyodik olarak antibiyotik kullanılır. Cilt soyulmasının derinliğine bağlı olarak 6 ay boyunca güneşten koruyan kremler kullanılır.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü