Dudak Dolgusu

Lip Augmentation

Dudak Dolgusu Ankara

Dudak dolgusu, dudak çizgilerinin ve dudakların küçük enjeksiyonlar yardımı ile belirginleşmesini ve güzelleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Dudak bölgesi için tercih edilen dolgu işlemi cerrahi bir müdahale yapılmayan ameliyatsız estetik çözümlerdendir.

Dudak dolgusu tedavisi öncesinde dudaklar anestezik kremler ile uyuşturulur ve ince uçlu iğneler yardımı ile dolgu maddeleri enjekte edilir. Genetik faktörlerden ve yaşın artması ile birlikte dudaklarından memnun olmayan kişilerin dudaklarını daha belirgin, dolgun ve istenilen şekilde göstermek isteyen kişilerin tercih ettiği estetik bir yöntemdir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin, bu konuda uzman doktorları tercih etmesi oldukça önemlidir. Ayrıca dolgu yapılacak kişinin hangi dudak tipini tercih edeceğine tedavi öncesinde net karar vermesi gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Lip Augmentation, yaptırmak isteyen kişiler genellikle genetik faktörlerden ve yaşlanmaya bağlı dudak incelmesi sebebi ile hoşnut olmayan kişiler tarafından dudak dolgusu estetiği tercih edilmektedir. Dudak dolgu işlemine başlamadan önce yüz bölgesinin genel yapısı baz alınarak tasarımı yapılmaktadır. Dudak kenarları aşağıya doğru çökmüş ise dudak enjeksiyonu yardımı ile giderilir.

Lip Augmentation işlemi öncesinde anestezik krem yardımı ile dudak uyuşturulur ve işlemin acısız bir şekilde geçmesi sağlanır. Daha sonrasında enjekte edilen dolgu maddeleri dudaklar hacim vermekle beraber etkisini anında göstermektedir. Dolgu maddelerinin içeriği doğal olduğundan ötürü oldukça sağlıklı ve güvenilirdir. Dolgu işlemi ince uçlu enjeksiyon iğneleri ile yapılarak dudaklara istenilen şekil ve hacim verilir; bu işlem ortalama 15 ile 20 dakika süren ağrısız, konforlu bir estetik operasyondur. Estetik müdahale sonrası dudaklar daha cazibeli ve belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Dudaklara dolgunun içeriğinde bulunan hyalüronik asit 6 ile 12 ay kalıcı olmakla beraber kişinin mimikleri ve çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sürekli olarak dudaklarına dolgu yaptıran kişilerde kalıcılık süresinin daha az olduğu gözlemlenmiştir.

Dudak Dolgusu Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

Lip Augmentation her ne kadar basit bir estetik operasyon olsa dahi bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde estetik görünüm için tercih edilen operasyonda iyi sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Lip Augmentation yaptıran kişilerin dikkat etmesi gerekenler;
Tedavi ÖncesiDudak dolgu işlemi öncesinde dudak hacminin iyi belirlenmesi gerekmektedir
Kişisel BakımSigara, tütün, nargile içen kişilerin bir hafta öncesinde tütün maddelerini bırakması tavsiye edilir
Tedavi SonrasıUygulama sonrasında yapılan kıyafet seçimleri sizleri rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır
Sonuç DeğerlendirmesiYapılan işlem sonrasında alt dudak ile üst dudağınızın eşit olması ve aralarındaki uyum bozulmamalıdır
İlaç KullanımıEstetik operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaç alınmalıdır
Tedavi Yeri TercihiLip Augmentation uzman kişiler tarafından yapılmalıdır

Dudak Dolgu Uygulamasının İyileşme Süresi Kaç Gündür?

Lip Augmentation acısız ve basit bir işlemdir. Estetik operasyon ortalama 15 ile 20 dakika sürmektedir. Dolgu maddeleri dudağa enjekte edildikten hemen sonra etkisini göstermekte ve hacim hacim verilebilmektedir. Dudak dolgusu operasyonu sonrasında hasta aynı gün içerisinde evine gidebilir. Uygulama sonrasında ödemler meydana gelebilir ve ödemler 24 ile 48 saat içerisinde azalarak yok olabilmektedir.

Dudaklara Dolgu Uygulamasını Kimler Tercih Eder?

Bazen genetik faktörlerden bazen de yaşlanmaya bağlı olarak incelen dudakların kişiye olumsuz etki yaratması ile tercih edilmektedir. Kısa ve acısız bir şekilde operasyon ile göze batan şekil bozuklukları giderilerek dudakların daha belirgin ve şekilli görünmesi sağlanır.

Bu estetik operasyonda bazı kişiler, dolgu yaptırmamalı ve bu işlemi tercih etmemelidirler. Özellikle hamile olan kişilere ve süt emziren anneler Lip Augmentation yaptırmamalıdır. Bunun yanı sıra kanın pıhtılaşma sorunu olanlar, otoimmün hastalarına, dolgu malzemelerine karşı alerjisi olanlar dudaklara dolgu yaptırmamalı ve yaptırması önerilmemelidir.

Dudak Dolgusu Ankara

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Zararlı Mıdır?

Lip Augmentation operasyonu her ne kadar kısa ve basit bir işlem olsa dahi bazen yanlış seçimler yüzünden tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Dudak dolgu işleminde sık sık doktor değişmek ve uzman olmayan kişiler tarafından bu işlemler yapılması halinde olumsuz sonuçlar vererek sağlığınıza ciddi zararlar verebilmektedir. Lip Augmentation içeriğinde doğal maddeler olduğunda dolayı zarar vermemektedir ancak uzman ve doğru yerleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrasında Neler Yapılmamalı?

İşlem bittikten hemen sonra hasta günlük rutin hayatına devam edebilir ve uygulama sonrasında oluşan ödemler 1 ile 2 gün içerisinde azalarak kendiliğinden geçmektedir. Hasta bu süreç zarfında sigara içmekten ve çok sıcak olan yiyecek ve içeceklerden kaçınmalıdır. Uygulamadan sonra makyaj yapıp ruj sürebilmektedir.

İlginizi Çekebilir
Menü