Çene Dolgusu

Çene Hattı Estetiği

Çene Dolgusu Ankara

Çene dolgusu, yüz estetiği uygulamalarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu estetik uygulama ile çene estetik ve simetrik bir görünüm kazanır. Çene dolgusu, dünya genelinde pek çok insan tarafından tercih edilir. Yüz estetiği uygulamalarında da popülaritesi git gide artmaktadır.

Çene ucunun belirginliğini artıran, asimetrik görünümü ortadan kaldıran ve çene ile yüz arasındaki uyumu en iyi noktaya taşıyan uygulama, küçük değişikliklerle mümkün olur. Kimilerinin çene yapısı daha geridedir, bu yüzden burun ve yüzün orta kısmı daha öne çıkar ve hoş olmayan bir görüntü meydana gelir. Burnun daha büyük görünmesine yol açan bu durum çene dolgusu uygulaması ile çözümlenebilir. Kişi, bu sayede daha çekici ve estetik yüz hatlarına sahip olur.

Çene Dolgusu ve Estetik Değişim

Estetik uygulamalardaki ana amaç, yüz bölgesinde belirgin ve kişinin isteğine uygun bir görünüm elde etmektir. Çene dolgusuyla oluşan değişimle birlikte kişi, kendisini daha mutlu hisseder. Vücut algısı ve yaşam doyumu açısından oldukça fazla katkısı olan uygulama ile bazı değişimler yaşanmaktadır:

 • Çeneyle yüz arasında ideal bir uyum yakalanmaktadır.
 • Çene hattı belirginleşmeye başlamaktadır.
 • Çenenin ucu öne doğru uzatılmaktadır.
 • Küçük çene büyütülmektedir.
 • Gıdı görünümü azaltılmaktadır.

Herion kliniğinde yapılan dolgularda Sağlık Bakanlığınca onaylanmış malzemeler kullanılmakta, uygulama alanında uzman hekimlerce gerçekleştirilmektedir. Zira, dolgu malzemesi; estetik uygulamanın yapılacağı bölgeye uygun miktarlarda kullanılmalıdır. Kliniğimizde uygulamanın yapılacağı bölgenin özelliğine ve ihtiyaç duyulan işleme göre dolgu malzemesi kullanılmaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Çene Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlanmadan evvel, kişinin yüz yapısı değerlendirilir, ardından çenenin yüzle uyumlu olmasını sağlayan bir plan yapılır. Burnun ucundan dudaklara ve çene ucuna uzanan hattın 15-30 derecelik bir açıya sahip olması, kişinin daha güzel ve estetik görünmesine de katkıda bulunur. Uygulama ile bu açı yakalanır. Kadınlarda ve erkeklerde farklı biçimlerde yapılan uygulamada; erkekler için köşeli ve dörtgen bir çene hattı yakalanmaya çalışılırken kadınlarda ucu sivri, üçgen çene yapısı elde edilmeye çalışılır.

Uygulamaya geçmeden önce, uygulama bölgesine anestezik kremler sürülür. Uygulama, ince uçlu küçük iğnelerle ya da künt uçlu kanüllerle gerçekleştirilir. Ardından, çenede tespit edilen yerlere dolgu maddesi enjekte edilir. Uygulama, hemen hemen 5 ya da 10 dakika sürer ve işlemin hemen ardından çene bölgesindeki değişiklik fark edilir. Birkaç hafta sonraki kontrol esnasında, ihtiyaç duyulursa rötuş yapılabilir. İşlemin arzu edilen etkiye sahip olması için;

 • Bölgeye sert masaj yapılmamalı,
 • Birkaç gün boyunca sauna gidilmemeli,
 • Solaryum gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.

Yaklaşık 2 hafta sonra dolgu, dokuya dağılır ve çeneyle uyumlu bir hal alır. Bazen uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar veya şişlikler olabilir. Bu da kısa sürede geçer. Uygulamanın hemen ardından günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Estetik uygulamalardaki ana amaç, yüz bölgesinde belirgin ve kişinin isteğine uygun bir görünüm elde etmektir. Çene dolgusuyla oluşan değişimle birlikte kişi, kendisini daha mutlu hisseder.

Ameliyatsız Çene Dolgusu

Çene bölgesinin daha da belirginleşmesini isteyen kişiler, uygulama ile bu isteklerine kavuşur. Dolgu uygulamasında hyaluronik asit kullanılır. Bu asit, vücudun ürettiği dokulara uygundur. Bu yüzden Herion kliniğinde hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edilir. Bu dolgu çeşidinin bir avantajı da şudur: Kişinin uygulamayı beğenmemesi durumunda dolgunun kolayca eritilebilmesini sağlar. Çene bölgesi yüzdeki tek hareketli bölgedir. Ameliyatsız bir işlem olan çene dolgusu sayesinde, yüzün bu en hareketli ve deforme olabilecek noktasındaki estetik sorunlar ortadan kaldırılır.

Uygulamada önemli olan yüz ve boyun bölgesinin çeneyle orantısını dikkate almaktır. Uygulamanın en ideal sonucu verebilmesi için bu bölgeler arasındaki simetri oldukça önemlidir. Yüz bölgesinin şekli dikkate alınmazsa uygulamada başarı yakalanamayabilir. Herion kliniğindeki tüm uygulamalarda yüz, bütünüyle değerlendirilir ve uygulama buna göre yapılır. Özellikle cinsiyet faktörü dikkate alınır. Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı, özel değerlendirmeler yapılır. Uygulamanın hemen ardından yüz bölgesindeki dengesizlik yok olacak, yüz doğal güzelliğine sahip olacaktır.

Çene Dolgusu Ankara

Uygulamaya ilaveten, çene bölgesindeki sorunların ortadan kaldırılması için botoks tedavisi de önerilir. Çene gamzesi denilen çenenin iki tarafında gülerken oluşan çukurcuklar botoksla giderilebilir.

Uygulamayı, son zamanlarda erkekler de almaktadır. Uygulamadan faydalanan birçok erkek hasta da bulunmaktadır. Uygulama, kadın ya da erkek fark etmeden çenedeki

 • Kısalık
 • Asimetri
 • Çukurlaşma

gibi problemlerin sorunların ameliyatsız olarak çözümlenmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir
Menü