Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun Dolgusu Ankara

Burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği uygulamalarından biridir. Uygulama, herhangi bir kesik ya da dikiş olmadan gerçekleştirilir. Burun bölgesinde istenen düzelmenin sağlanacağı bu uygulamada cildin altına enjeksiyonla dolgu malzemeleri verilir. Hyaluronik asidin kullanıldığı dolgu malzemesi, vücuda uyumludur.

Dolgu uygulaması dudak, nazolabial kıvrım ve yanaklara da yapılabilir. Burun dolgusuyla likit rinoplasti tekniğiyle burunda bulunan eğrilikler ve asimetriler de düzeltilir. Buna ek olarak, burun ucundaki düşüklükler de burun ucu dolgusuyla kaldırılabilir. Zahmetsiz ve kısa sürede sonuç alınabilecek bir uygulama olan burun dolgusu, kadın ve erkeklerin burnuyla ilgili şekil sorunlarını ortadan kaldırmak için ideal bir çözümdür.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, şekil bozukluğu bulunan burunlar için yapılan ameliyatsız bir estetik işlemdir. Dolgu yapılabilecek durumdaki hasta, kliniğimize başvurduğunda, işleme başlamadan önce yapılması düşünülen işlemler ile ilgili görsellerin yardımıyla durum anlatılır. İşlemden sonraki burun şeklinin hastanın gözünde canlanması istenir. Yüz yapısıyla burun yapısı arasındaki simetri belirlenir ve yüz ile burnun uyumlu olması için gerekli işlemler yapılır.

Burun Dolgusu Uygulamasını Kimler Alabilir?

Burun estetiği, ameliyatsız olarak yapılan bir uygulamadır. Burun bölgesindeki şu sorunların burun dolgusunun yardımıyla giderilmesi mümkündür

  • Burun sırtındaki eğrilik
  • Burunda küçük ya da büyük kemer görünümü
  • Burun ucundaki düşüklük
  • Burun ucundaki aşağıya doğru sarkıklık

Burundaki şekil sorunlarını ortadan kaldırmak üzere burun ameliyatlarında kıkırdak kullanılmaktadır, dolgu uygulamasında ise aynı bölgelere dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır. Dolgu uygulaması, kişinin yüz yapısı ve cinsiyeti dikkate alınarak gerçekleştirilir. Burnun üst tarafında bulunan kemeri yok etmek için kemerin başlangıç ve bitiş noktası arasındaki bölgede düzlük oluşturulmaya çalışılır. Belirgin burun eğriliği de dolgu uygulamasıyla giderilebilir. Burun ameliyatı olup da sonuçtan memnun olmayanların burnundaki şekil bozuklukları da dolgu uygulaması ile düzeltilebilir.

Dolgu uygulaması dudak, nazolabial kıvrım ve yanaklara da yapılabilir. Burun dolgusuyla likit rinoplasti tekniğiyle burunda bulunan eğrilikler ve asimetriler de düzeltilir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Burun dolgusunun kalıcılık süresi, kullanılan malzemeye göre değişir. Burun bölgesinin hareketli olmaması, dolgunun kalıcılık süresini artırır. Malzemenin niteliği dikkate alındığında dolgu, genel olarak 1 ya da 2 senelik kalıcılığa sahiptir. Ayrıca, malzemenin yoğunluğunun dışında kişinin metabolizması da dolgunun kalıcılığına etkide bulunur. Sigara kullananlarda dolgunun kalıcılığı daha azdır. Sağlık Bakanlığının onay verdiği malzemelerin kullanıldığı Herion Kliniğinde, hasta dolgu uygulamasından memnun olmazsa Hyaluronidaz isimli ilaçla dolgu 24 saat içinde eritilir ve burun eski haline döner.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulaması, lokal anestezik kremlerin uygulanmasından sonra 20 ya da 30 dakika bekleme süresinin ardından 5 ya da 10 dakika sürer. Klinik ortamda gerçekleşen işlemle birlikte burun istenen görünüme kavuşturulur.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun pek çok avantajı bulunur. En önemlisi ise ameliyatsız bir estetik uygulama olmasıdır. Cerrahi müdahale olmadığı için risk ve komplikasyon bulunmaz, iyileşmek için beklenmez. Ameliyat olmadığı için kesi ve dikiş izi de bulunmaz. Ancak cerrahi işlemlere göre bazı dezavantajları da vardır. Örneğin, etkisi geçicidir. Belirli süreler içinde tekrarlanmalıdır. Büyük şekil bozuklukları dolgu uygulamasıyla giderilemez ve burun küçültme işlemleri yapılamaz. Uygulamadan 2 ya da 3 hafta sonra işlem kontrol edilerek gereken ilaveler ve rötuşlar yapılır. Enjeksiyonun ardından 1 hafta devam eden kızarıklık ve morarıklık olabilir.

Burun Dolgusunun Dezavantajı Var mıdır?

Uygulamanın iki dezavantajı bulunmaktadır. Birincisi, uygulamanın kalıcı olmamasıdır. Tercih edilen dolgu malzemesine uygun olarak işlemin etki süresi değişebilir. Burundaki şekil bozuklukları büyük ise dolgu işlemi yeterli olmayabilir. Örneğin, burun küçültme, ileri boyutta tümsek ve aşırı eğrilik için dolgu işlemi ideal çözüm değildir. Bu tip durumlar için ameliyat bir çözüm olarak kullanılabilir.

Revizyon Burun Estetiği

Burun dolgusu uygulaması, rinoplasti uygulaması almış ama bazı düzeltmeler için burun estetiği revizyonuna gereksinim hisseden kişilere de uygulanabilir. Ameliyatın ardından burun problemlerini kamufle etmek veya doku kaybı bulunan noktalara hacim katmak için burun dolgusu ideal bir uygulamadır. Burun bölgesine dolgu uygulamasını; genel sağlık durumu iyi olan ve burnunda aşırı biçim bozuklukları olmayan kişiler alabilir.

Uygulamanın akabinde kişi, günlük hayatına dönebilir. Bu, işlemin en iyi taraflarından biridir. dikiş izi, şişlik ve morluk gibi komplikasyonların bulunmadığı uygulamadan sonra evde bekleme süresi yoktur.

İlginizi Çekebilir
Menü