Body Mixer Ankara

Body mixer, bölgesel inceltme için kullanılan özel bir cihazdır. Yoğun yaşayan ve spor yapamayan kadınların ve erkeklerin vücutlarının belli bölgelerini çalıştıran cihaz; aynı zamanda selülit, sarkma, elastikiyet kaybı ve gevşeme gibi sorunların ortadan kalkmasını da sağlar.

Pasif jimnastik uygulaması olan body mixer, vücuttaki pasif kasları, radyo dalgaları ile etkin olarak harekete geçirir. Böylece yorulmadan jimnastik yapmış olursunuz. Uygulamanın yapılacağı bölgelere pedler bağlanır ve buradaki kaslar, düşük voltajlı elektrik verilmek suretiyle harekete geçirilir. Body mixer, vücudun enerji harcamasını sağlar.

Body Mixer Nasıl Uygulanır?

Body mixer isimli cihaz özel bandajların (pedlerin) vücut sıkıştırılmaksızın sarılması ile gerçekleştirilir. Düşük voltajlı elektriğin bölgeye ulaşmasını sağlayacak olan plakalarda bandajların altına bağlanır. Bandajların bağlandığı yerler bölgesel yağlanmanın bulunduğu noktalardır. Sonrasında cihaz, gerekli olan akımda ve süre içinde çalıştırılır. Hasta bu esnada yatar vaziyettedir ve bir bakıma dinlenme pozisyonundadır. Uygulama boyunca uzmanlar tarafından hasta takip edilir.

Body Mixer’ın Etkisi ve Uygulandığı Bölgeler

Bu cihaz ile gerçekleştirilen bölgesel incelme, yağ dokularının üstüne elektrostimülasyon akımının verilmesiyle gerçekleşir. Bu akım ile yağların yakılması ve bölgesel incelmenin gerçekleşmesi sağlanır. Cihaz, vücudun yağlanma ve selülit olan farklı bölgelerine uygulanabilir:

 • Selülitler
 • Kol
 • Sırt
 • Basen
 • Bel ve göbek

Kimler Pasif Jimnastik Alabilir?

Body mikser ile pasif jimnastik uygulaması, bazı özel durumları bulunan kadın ve erkeklerin dışındaki herkese uygulanabilir:

 • Kalp pili olanlar
 • Dolaşım bozukluğu bulunanlar
 • Hamileler
 • Emzirenler
 • Kist problemleri olanlar

Kişilerin dışındaki herkes pasif jimnastik uygulamasını alabilir. Pasif jimnastik, aşırı kilo problemi yaşayan kişilerde etki göstermeyebilir. Çünkü bu işlem, bölgesel yağların atılması için kullanılmaktadır.

Body Mixer ile Birlikte Alınabilecek Tedaviler

Body mikser’le başka zayıflama tedavileri birleştirilebilir. Böyle olunca daha hızlı zayıflama elde edilebilir.

 • Mezoterapi
 • Kavitasyon
 • Power plate

Body mixer’in birleştirilebileceği uygulamalar arasında yer alır.

Pasif Jimnastik Uygulamasının Seans Sayısı ve Süresi

Yorucu olmayan ve günlük işleri engellemeyen pasif jimnastik, uygulamanın hemen ardından kişi, rutin işlerini gerçekleştirebilir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bu tedavi yöntemi, sadece yağ yakımını sağlamaz aynı zamanda metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını dağlar. Toplamda 15 seans yapılan body mixer uygulaması, haftada 3 ya da 5 kez gerçekleşir. 30 ya da 35 dakika süren seanslar, uygulama bölgesinin büyüklüğüne ve hastanın durumuna göre değişebilir.

Body Mixer’in Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Uygulamanın sunduğu etki, uygulamayı alan kişiye göre değişir. Genellikle, 10 seanstan sonra uygulama etkisini gösterir. Kişinin özel durumu, uygulamanın etki süresini belirler. Body mixer uygulaması, metabolik hastalığı bulunanlarda, jimnastik yapmayanlarda ve düzenli beslenmeyenlerde gerçek etkisini göstermez. Bunun için hekimin tavsiye ettiği şekilde yaşam sürülürse uygulama kısa sürede etki gösterir ve arzu ettiğiniz vücut ölçüsüne ulaşırsınız.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü