Ankara Lazer Epilasyon alexandrite lazer

Ankara lazer epilasyon yöntemi çerçevesinde lazer ışığı melanin pigmentini hedef alarak kıl folikülünde yüksek bir enerji potansiyeline ulaşır. Folikül içerisindeki melanin, lazer ışığını emer ve böylece folikül ısınır. Isınan folikülle birlikte kıl köklerinde azalma deformasyon başlar. Bu durum, folikülün yeni kıl oluşturma kabiliyetini yok eder.

Ankara lazer epilasyon uygulamalarımızda nd:yag lazer kullanılmaktadır. Eğer yüz bölgesindeki kıllar çok sert veya kalın ise alexandrate lazer de kullanılabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamalarında kişiden kişiye değişen cilt ve kıl yapısı nedeniyle farklı uygulamalar kullanılır. Kendi tedavi sürecinizi deneyimli uzmanlarımızla planlamak için Herion Polikliniğine gelebilirsiniz.

Epilasyonda Kullanılan Işık Sistemleri

Lazer epilasyon uygulamalarında daha çok Alexandrite, Diode, ütüleme lazer ve Nd:YAG lazer ışık sistemleri tercih edilir. Ütüleme lazer herkes için uygun olmayabilir. Muayeneden sonra cilt ve kıl yapınıza uygun lazer uygulaması hekim tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla lazer epilasyon tavsiye ve detaylı tüm bilgileri kliniğimizdeki uzmanlardan öğrenebilirsiniz. En yaygın lazer yöntemi olan FDA onaylı Alexandrite Candele Lazer, Herion Polikliniğinde oldukça kısa süren tedavi aşamasıyla tüm cilt tiplerine uygun olarak yapılabilmektedir.

Ankara Lazer Epilasyon Uygulamasında Cilt Koruma

Lazer epilasyon esnasında cildin zarar görmemesi için birtakım önlemler alınır. Soğutma da bu önlemlerden biridir. Soğutma, derinin üst tabasının (epidermis) zarar görmesini engelleyen bir önlem türüdür. Her lazer atımından sonra derinin üst tabakası ısınır. Farklı soğutma sistemleri ile cilt soğutulur. En çok kullanılan soğutma yöntemi cilde püskürtülen soğutma gazıdır.

Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?

Lazer epilasyon işleminin yan etkisinin olup olmadığına dair pek çok kuşku vardır. Eğer lazer epilasyon uygulaması doğru şekilde yapılırsa herhangi bir yan etki oluşturmaz. Cilt yapısına uygun enerji seviyesi uygulanan ve soğutma işlemi de cilt yapısına uygun olarak yapılan bir lazer uygulaması cilde hiçbir zarar vermez.

Cilt tipinize en uygun lazer tedavisine uzman doktorunuz karar verdiği müddetçe herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmayacaktır. Lazer epilasyon işleminden sonraki iki hafta boyunca güneşe çıkılmamalıdır. Güneş ciltte alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Uygulama esnasında gözlerin zarar görmemesi için gözler sakınılmalı, özel bir gözlük takılmalıdır.

Lazer Epilasyon Kanserojen Etkiye Sahip midir?

Her lazer tipi farklı dalga boyunda çalışır. Lazer epilasyonun dalga boyları kıl foliküllerinde bulunan melanosit hücreleri tarafından emilir. Bu hücreler daha çok benlerde bulunur. Bundan dolayı benlerin bulunduğu bölgelerde lazer atımı yapılırken dikkatli olunmalı, benler mümkün olduğunca korunmalıdır.

Ankara lazer epilasyon uygulamasında kadın cinsel organına ya da hamilelik döneminde bebeklere herhangi bir zarar verdiğine dair bir bulguya rastlanmamıştır. Fakat her ne olursa olsun hamile kadınlara lazer yapılması tavsiye edilmemektedir.

Ankara Lazer Epilasyon alexandrite lazer

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İçin En Uygun Zaman

Lazer epilasyon için, sonbahar, kış, ilkbahar en uygun mevsimlerdir. Yazın güneşten korunamama riski olduğu için lazer epilasyon tavsiye edilmez. Fakat güneşten korunmak koşuluyla yaz mevsiminde de lazer epilasyon uygulaması yapılabilir.

Lazer Epilasyon Periyotları

Lazer ile yapılan epilasyon uygulaması; yüz bölgesi için 1 ya da 1.5 ay aralıklarında, vücut için 2 ya da 2.5 ay aralıklarında yapılır. Lazer epilasyonda tüm tüyler aynı anda yok edilemez. Ancak büyüme dönemine giren tüyler yok edilebilir. Bu yüzden söz konusu periyotlar ile yapılan lazer uygulamasında her seferde büyümeye başlayan kıllar hedef alınır.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer yardımıyla gerçekleştirilen epilasyon seans sayısı, epilasyon uygulaması yapılacak bölgeye, kişinin ten rengine, kıl yapısına ve cinsiyetine göre değişir. Ortalama bir değerden bahsedecek olursak lazer epilasyonda istenilen sonucun alınması 4 ile 8 seans sürebilir.

Lazer Epilasyon Başarısı

Lazer epilasyon, açık ve koyu renkli tüylere sahip olan kişilerde daha başarılı olur. Açık tenli kişilerde Alexandrite lazer tercih edilirken Nd:YAG lazer, koyu tenli kişilerde daha iyi sonuç verebilir.

Başarıyı Etkileyen Faktörler

Lazer epilasyonda şu hormonal sorunlar başarıyı etkiler:

 1. Polikistik over
 2. Hipotiroidi
 3. Hiperandrojenizm

Çünkü bu rahatsızlıklar için kullanılan ilaçlar hormon dengesinde değişikliklere neden olur ve kıllanmayı artırabilir. Bu yüzden de lazer epilasyon hedefine ulaşamaz.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkekler de lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir. Aşırı kıllanma şikayeti olan bazı erkekler özellikle sırt ve göğüs bölgelerine lazer tedavisi yaptırmaktadırlar. Kas çalışan sporcular da lazer epilason uygulamasını tercih etmektedir. Erkeklerin kıl hücreleri fazla, kılları geniş çaplı olduğu için atış frekansı ve seans sayısı artmaktadır.

Lazer Epilasyonun Kapsamı

Lazer epilasyon işlemi bölgesel olarak yapılabileceği gibi bütün vücuda da uygulanabilir. Ancak elbette bu, vücuttaki bütün kıl ve tüylerin lazer epilasyonla yok edilmesi anlamına gelmez. Kıl ve tüy yoğunluğu olan vücut bölgelerine bir paket dahilinde epilasyon yapılır. Epilasyon bölgeleri, kadın ve erkeklerde farklılık gösterir. Kadınlarda tüm vücut lazer epilasyon şu bölgelere uygulanır:

 • Genital bölge
 • Bikini bölgesi
 • Bacak
 • Koltuk altı

Erkekler için tüm vücut lazer epilasyon kapsamı içerisinde şu bölgeler vardır:

 • Ense
 • Boyun
 • Kol ve kol altı
 • Sırt
 • Göğüs
Lazer Epilasyon Ankara Fiyatları Herion

Lazer Epilasyon Ankara Fiyatları

Lazer Epilasyondan Önce Neler Yapılmalıdır?

Ankara lazer epilasyon uygulamasından önceki 4 hafta boyunca ağda, cımbız ve epilatör ile kökten kıl alma işlemi yapılmamalıdır. Ancak uygulamadan birkaç gün evvel tıraş bıçağı ya da makas ile kıl ve tüyler yüz haricindeki bölgelerde doktorunuzun tavsiyesiyle alınabilir.

Lazer Epilasyon Yapılamayacak Kişiler

Bazı rahatsızlıkları ya da engelleri olan kişilere lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez:

 • Risk olabileceği düşünülerek hamilelere
 • Kırmızı, sarı ve beyaz kıllara
 • Cilt kanseri olanlara
 • Cildinde aktif lezyon olanlara

Lazer epilasyon uygulanmaz. Cilt soyma (peeling) ürünleri kullananlarda ise ürünü kullanmayı bıraktıktan en az 10 gün sonra tedaviye başlanır.

Lazer Epilasyon Ankara Fiyatları

Ankara lazer epilasyon fiyatları ve kampanyalarla ilgili detaylı bilgi almak için Ankara Epilasyon Merkezi Herion Polikliniğini arayabilirsiniz.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü