Ankara Botoks Uygulamaları Nelerdir

Ankara botoks uygulamaları ile genç, diri ve sağlıklı bir görünüm kazanmanız mümkün. Herion Polikliniği, botoks uygulaması ile yüzünüzdeki yaşlanmayı azaltıp cildinizin eski sağlığına kavuşması için modern tedaviler sunuyor.

Botoks Nedir?

Yüz kasların aşırı kullanılmasından dolayı yüz bölgesinde oluşan çizgileri ve kırışıkları ortadan kaldıran bir yöntem olan botoks, botulinum toksin A isimli ilacın cilde verilmesi ile gerçekleşen bir uygulamadır. Kas gevşetici etkiye sahip olan botulinum toksin ilacı, kasların içerisine enjekte edilir ve kasların sinirler tarafından uyrılmasını geçici olarak engelleyerek yüzdeki kasılmaları azalmasına yardımcı olur.

Kırışıklıkları Düzeltmek İçin Botoks

Yüz bölgesindeki dinamik kaslar çok çalıştığında kırışıklıklar ve çizgiler meydana gelir. Botoks uygulaması, kasların hareketlerini azaltarak cildin katlanmasını ve kırışmasını önler.

Botoks Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Botoks uygulaması,

 • Mimik çizgileri
 • İki kaş arası
 • Alın
 • Dudak
 • Çene
 • Göz kenarı
 • Göz altı
 • Alın ve burun kökü

gibi kırışmaya oldukça müsait olan bölgelerde yapılır.

Ankara Botoks Uygulamaları Ücretleri

Ankara Botoks Uygulamaları

İki Kaş Arasında Botoks Uygulaması

İki kaş arasın yapılan Ankara botoks uygulamaları ile bakışlarınızdaki ifade değişir. Kaşlarının arasındaki kırışıklıklardan dolayı tedirgin ve sinirli görünenler bu bölgeye uygulanan botoks ile bu yüz ifadesinden kurtulurlar.

Kaz Ayağı Botoksu

Göz çevresi zamanla kaz ayağı şekline sahip olur. Kişiyi yaşlı gösteren bu görüntü rahatsızlık verir. Göz çevresine yapılan botoks ile kırışıklıkların derinliği ve sayısı azaltılır.

Botoks İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık her şeyden daha önemlidir. Botoks uygulaması yapılırken doğru ve yan etkisi olmayan ürün seçilmelidir. Ürünün sulandırılması ve uygulama esnasındaki sterilizasyon, iyi bir sonuç alınmasına etkide bulunan değişkenlerdendir.

Botoks Doğal Görünüme Zarar Verir mi?

Doğallığı, kırışıklık ve çizgi ile bozulan yüz bölgesi uygun dozda yapılan botoks uygulamaları ile eski doğallığına ve sağlığına kavuşur. Ankara botoks uygulamaları, güzelliğinizi artırır.

Botoks Uygulamalarının Yan Etkisi ve Riskleri Var mıdır?

Sağlıkla alakalı her uygulamada yan etki ve risk unsuru bulunur. Ancak doğru bir uygulama ile yan etkiler ve risk unsurları yok edilebilir. Uygulamadan sonra lokal enfeksiyon, ağrı, şişlik, his kaybı, hassasiyet, kızarıklık ve morluk oluşabilir. Nadir de olsa göz kapağı düşmesi söz konusu olabilir. Ancak bütün bu yan etkiler geçicidir ve kısa bir süre sonra cilt kendini yenilemeye başlayacaktır.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapılacağı yüz bölgesi dezenfeksiyon maddeleri ile temizlenir. Ardından çok ince olan iğnelerin yardımıyla bölgeye botoks enjeksiyonu yapılır. Seans 10 dakika sürer.

Botoksun Sonuçları Ne Zaman Elde Edilir?

Ankara botoks uygulamaları, çok kısa sürede sonuç verir. Botoks enjeksiyonu yapıldıktan sonraki 3. gün sonuçlar elde edilmeye başlar. Uygulamanın yapılacağı kişinin durumuna göre en fazla 2 haftada istenen sonuçlar alınır.

Fokus Ameliyatsız Yüz Germe

Botoks Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte botoksun etkisi 5-6 ay sürebilir.

Botoks Kimlere Uygunabilir?

Botoks 18 yaşının üzerindeki herkese uygulanabilir. Ayrıca botoks uygulaması alacak kişinin bulaşıcı bir hastalığının da olmaması gerekir.

Germe İşlemleri Dışında Botoksun Yararları

Botoks uygulaması yüz bölgesinde oldukça iyi sonuçlar verir. Bunun yanı sıra vücudun başka bölgelerinde de uygulanabilir:

 • Migren
 • Spastik felç
 • Şaşılık
 • İdrar kaçırma
 • Aşırı terleme
Aşırı Terleme Botoksu

Vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen aşırı terleme, botoks uygulaması ile azaltılabilir. Koltuk altı, el için ve ayak tabanındaki ter bezlerinin faaliyeti botoks ile azaltılabilir.

 

Botokstan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Botokstan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Botoks uygulamasının yapıldığı bölgenin güneşten korunması lazımdır. Bunun için de Ankara botoks uygulamalarının ardından eğer dışarı çıkılacaksa güneş kremi sürülmelidir. Cilt ovuşturulmamalı ve sert müdahalelere maruz bırakılmamalıdır. Uygulamanın ardından 1 gün boyunca eğilmemeli ve kendinizi zorlamamalısınız. Uygulamayı yüzünüze yaptırıyorsanız yüzüstü yatmamalı, yüzünüzde sıcak su kullanmamalısınız. Bu kurallara uyduğunuzda botoks güzelliğinizin ve doğallığınızın artmasına ciddi etkilerde bulunur.

Botoks Etkisi Geçince Ne Yapılmalıdır?

Botoks uygulamasından memnun kalırsınız, ancak botoks geçici bir süre etkili olur. Bu yüzden botoks uygulamasının etkisi geçtikten sonra yeni bir uygulama için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Estetik Merkezi

Ankara Botoks Fiyatları

Herion Polikliniğinde verilen botoks hizmeti ile cildinizdeki kırışıklıklar ve başka sağlık problemleriniz sona erecektir. Bunun için iletişim numaralarımızı arayarak bilgi alabilir, tedaviye başlamak için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Herion Polikliniği İnstagram

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü