Ameliyatsız Boyun Germe Ankara

Ameliyatsız boyun germe uygulaması ile arzu ettiğiniz sıkılıkta bir boyna sahip olabilirsiniz. Kırışma ve buruşmanın önlenmesi, genç bir görünüme kavuşulması için yapılan uygulama ile kendinizi daha mutlu hissedersiniz.

Bazı etkenlere bağlı olarak cilt yaşlanmakta ve ciltteki yaşlılık belirginleşmektedir. Özellikle boyun bölgesi ciltte meydana gelen deformasyonun en net görüldüğü bölgedir. Bu bölgede meydana gelen sorunların ameliyatsız olarak çözümlenmesi kişiyi ciddi şekilde rahatlatmakta, günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmesini sağlamaktadır. Ameliyatsız boyun germe uygulamaları ile boyun bölgesinde istenmeyen görüntüler sona ermekte, kişi saha dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır.

Ameliyatsız Boyun Germe

Boyun bölgesi, yüz bölgesi ile birlikte kişilerin vücutlarındaki en çok öne çıkan bölgeler arasındadır. Boyun bölgesindeki herhangi bir estetik sorun çok fazla dikkat çekmektedir. Kişi, aynaya baktığında içinde bulunduğu durumdan rahatsız olmakta ve giderek mutsuzlaşmaktadır. Ameliyat yapılmaksızın gerçekleştirilen boyun germe uygulamaları ile tüm bu sorunlar, belli bir tedavi planı ile ortadan kaldırılmaktadır.

Erbiumlaser Cilt Soyma

Boyun Germe Nedir?

Yaşlanma belirtileri yüz ve boyun bölgesinde çok daha kısa bir sürede ortaya çıkmaktadır. Bazen boyun bölgesinde meydana gelen kırışma ve buruşmalar yaşla alakalı olmayan bir biçimde belirmektedir. Yaşın dışında genetik faktörler ve kilo alıp vermek gibi etkenler de boyun bölgesindeki deformasyonlara yol açabilmektedir. Bütün bunlara bağlı olarak boyunda;

 • Gevşeme
 • Sönme
 • Balon görüntüsü
 • Fazladan yağ dokusu
 • Yere doğru sarkmış kaslar
 • Hindi boyun olarak adlandırılan deformasyonlar
 • Belirgin gıdık yapısı

gibi görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bütün bu estetik açıdan hoş olmayan görüntüler ameliyata başvurmadan çözümlenebilmektedir.

Ameliyatsız Boyun Germe Ankara Çankaya

Ameliyatsız Boyun Germe

Boyun Germe Uygulamaları

Boyun bölgesinde farklı uygulamalar ile hızlı bir iyileşme sağlanmaktadır. Gerçekleştirilen uygulamalar çarpıcı ve dikkat çekici sonuçlar vermektedir. Deformasyonun seviyesine göre farklı işlemlerin yapıldığı ameliyatsız boyun germe uygulamalarında hasta istediği görünüme kavuşmaktadır. Cerrahi boyun germe işlemleri dışında kalan işlemleri şöylece sıralayabiliriz:

 • Ameliyatsız örümcek ağı estetik uygulaması
 • Ultherapy
 • Hyaluronik asitle gerçekleştirilen mezoterapi
 • Secret ve PRP işlemleri

Boyun Germede Cerrahi İşlemler

Yüz germe operasyonları ile yapılan cerrahi işlemler, lokal ya da genel anestezi ile uygulanır. kulak bölgesinin önünden başlanıp kulak arkasına, saç bölgesine doğru ve doğal çene hattına doğru bir kesi uygulanır. Bu işlem ile sarkmış ve eskisi gibi görünmeyen cilt gergin bir yapıya kavuşturulur. Fazla yağlar ve kaslar kesilerek ciltten atılır. Şekillendirilme işlemi tamamlandıktan sonra kesi noktaları dikilir. Ancak işlemden sonra bir miktar morluk ve ödem olabilir. Operasyondan sonra evine yollanan hasta, duruma göre hastanın bir gün istirahat etmesi önerilir.

Fransız Askısı

Örümcek Ağı Uygulaması ile Boyun Germe

Boyun germe işlemini cerrahi bir operasyon olarak istemeyenler için örümcek ağı uygulaması ideal bir ameliyatsız boyun germe tekniğidir. Ciddi ve iyi sonuçların alındığı örümcek ağı uygulaması ile hasta, herhangi bir kesi izi olmadan, morluk ve şişlik yaşamadan eski haline kavuşmakta, hayatını normal bir biçimde sürdürmektedir. Konforlu bir uygulama olan örümcek ağı estetiği ile boynun deformasyon durumuna göre belirlenen sayıda ip, cildin alt dokusuna ince uçları olan iğneler ile yerleştirilir. vücut iplere karşı reaksiyon üretir ve böylece bölgede kolajen üretimi artar, elastin ve fibroplast oluşumu hızlanır. Bu sayede boyun bölgesi gerginlik kazanır. Hiçbir pansuman, sargı bezi, ağrı ya da sızı olmaksızın günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Ameliyatsız Boyun Germe Ankara

Ameliyatsız Boyun Germe

Ameliyatsız Fokus Ultrasonla Boyun Germe

Yüksek yoğunluklu bir ultrason sistemi olan HIFU, ameliyatsız boyun germe işlemlerinde kullanılır.  3 ve 4,5 mm’lik başlıkları olan cihaz boyunda dermiz ve SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System) dokularında termal koagülasyon oluşturur. Böylece fibroblastlardan kolajen sentezi uyarılır ve etkin hale getirilir.  Bu işlem ile oldukça güvenli ve doğal bir toparlanma ve gerginlik sağlanır. cihazın 1,5 mm’lik başlığı da vardır. Bu başlık ise boyun bölgesindeki yüzeysel kırışıklıkları yok etmektedir. HIFU ile boyun kısmında sıkılaşma, yağ azaltma, en hassas ve hızlı bir şekilde yapılır.

HIFU Cihazı ve Estetik

HIFU cihazı ile boyun estetiğinde ciddi sonuçlar elde edilir. Cihaz karalı çıkış gücü ve odaklı termal koagülasyon özelliklerini taşır. Sorunun durumuna göre farklı başlıklar kullanılır. Cihaz, Ultherapy FDA onaylıdır ve güvenle kullanılabilir.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü