Alın Dolgusu

Alın Çizgisi Dolgusu

Alın Dolgusu Ankara

Alın dolgusu, alında bulunan mimik çizgilerinin doldurulmasıyla hem çekici hem de estetik bir yüz ifadesine sahip olunmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Yaşın ilerlemesiyle beraber alındaki çizgiler daha da belirginleşir. Alın çizgileri, daha çok hisleri ortaya koyarken, konuşurken ve yüz hareketleri yaparken dikkati çeker.

Uygulama, sadece alın bölgesindeki çizgileri yok etmek için değil, alın bölgesine daha estetik bir biçim vermek için de ideal bir çözümdür. Bebeklerin alnına benzer bir yan profil elde etmek için yapılan uygulama, daha yuvarlak ve bombeli bir bir alına sahip olmanızı sağlar. Bu alın şekli pek çok yüz tipinde ideal görünümü oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca, yüz bölgesine daha sempatik bir görünüm vermektedir. Alın dolgusu tedavisiyle kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra daha estetik bir görünüm elde edersiniz.

Alın Dolgusu Çizgileri Yok Eder mi?

Uygulama, düzenli aralıklarla yapıldığında alındaki çizgiler zaman içerisinde ortadan kalkar. İşlem, oldukça kısa sürmektedir; anestezik etkiye sahip kremle hiçbir ağrı ya da sızı duyulmadan yapılmaktadır. Alın bölgesinde genel olarak, içinde Hyaluronik asit bulunan dolgu malzemeleri kullanılmaktadır ancak Elanse denilen akıllı dolgu, içinde Polikaprolakton olan dolgular ve Ca-hidroksi apatit içerikli Radiese dolgu çeşitleri de kullanılabilmektedir. Alın bölgesi, damar ve sinirler bakımından oldukça önemlidir. Bundan dolayı, uzman ve tecrübeli doktorlarca yapılmalıdır. Kliniğimizde her türlü tedbir alınarak uzman hekimlerce gerçekleştirilen uygulamayla arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Dolgu miktarı, alın bölgesindeki kırışıklık oranına göre belirlenmektedir.

Alın Çizgisi Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Uygulama, her türlü alın çizgisine uygulanmaz çünkü alın çizgisi herkeste bulunabilir ve mimiklerle belirginlik kazanır. Yüzünde kırışıklık bulunmayan bireylerde de mimiklerle birlikte kırışıklıklar çıkabilir. Mesela, kaşlarınızı yukarıya kaldırdığınız vakit alın bölgenizdeki çizgilerin belirginleştiğini görürsünüz. Bunun nedeni derideki sıkışmadır. Bu durum, oldukça doğaldır. Ancak mimik yapılmadığında alın bölgesinde kırışıklıklar varsa dolgu estetiği yapılmalıdır. Alın çizgilerini açmak üzere öncelikli olarak yapılması gereken uygulama botokstur. Ama ilerleyen ve derinleşen kırışıklıklarda botoks yapıldığında bile kırışıklık açılmıyorsa botoksa ek olarak alın dolgusuna başvurulabilir. “Glabella” denilen kaşların arasındaki bölgedeki kırışıklıklar derinleşmiş ve yerleşmiş ise botoksla tam olarak açılmaz, bu bölgelere dolgu yapmak lazımdır.

Uygulama, pek çok estetik işlem gibi kalıcı değildir. Uygulamanın düzenli olarak yinelenmesi lazımdır. Uygulamanın etkisi, dolgu malzemesinin kalitesine ve uygulamayı alan kişiye göre değişmektedir. Ancak uygulama, genel olarak 12 ile 18 ay arasında kalıcılık sağlar. Bu süre Elanse akıllı dolguda 2 ya da 3 yıla kadar çıkabilir.

Alın Çizgisi Dolgusu Kalıcı mıdır?

Uygulama, pek çok estetik işlem gibi kalıcı değildir. Uygulamanın düzenli olarak yinelenmesi lazımdır. Uygulamanın etkisi, dolgu malzemesinin kalitesine ve uygulamayı alan kişiye göre değişmektedir. Ancak uygulama, genel olarak 12 ile 18 ay arasında kalıcılık sağlar. Bu süre Elanse akıllı dolguda 2 ya da 3 yıla kadar çıkabilir. Bu sürelerin sonunda, uygulamanın tekrar edilmesi lazımdır; çünkü kırışıklıklar tekrar ortaya çıkabilir.

Uygulama 15 ile 20 dakika arasında sürmektedir ve genel anestezi olmaksızın yapılmaktadır. Bölgenin uyuşturulması için anestezik etkisi olan kremler ile lokal anestezi yapılır. Kremin sunduğu etki ile uygulama ağrı ya da sızı olmadan gerçekleşmektedir. Uygulama tamamlandığında kişinin klinik ortamında istirahat etmesine gerek yoktur. Uygulamanın hemen ardından günlük hayata devam edilebilir. Alın dolgusunun yapıldığı bölgede herhangi bir iz kalmamaktadır. Steril bir ortamda ve her türlü tedbir alınarak gerçekleştirilen işlemde özel ince uçlu iğneler ve künt uçlu kanüller kullanılmaktadır.

Alın Dolgusunun Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulamayı alan kişiler, 2 ya da 3 gün boyunca kızarıklık ve hafif şişlik yaşayabilir. Bu uygulaması ve Arnica kremin sürülmesiyle bu şikayetler azalır. Ancak genel olarak bu yan etkilere rastlanmaz. Dolgu uygulamasının ardından bölgede düzelmeler başlar. Dolgunun alana oturması ve yerleşmesi 2 ya da 3 haftayı bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir
Menü