Alın Dolgusu Ankara Çankaya

Alın Dolgusu Ankara uygulamasıyla alın bölgesindeki kırışıklıklar giderilerek estetik ve çekici bir yüz formu oluşturulur. Alın çizgileri, kişiyi yaşlı gösteren ya da kişinin yaşını belli eden sorunlar arasında yer alır. Özellikle, konuşma ve mimik hareketleri esnasında belirginlik kazanır.

Alın dolgusu Ankara, arzu ettiğiniz bir alın şeklini yakalamanızı sağlar. Uygulama ile birlikte alın bölgesindeki çizgilerin yok olması sağlanır; bunun yanı sıra,  bu bölgede yüz şekline uygun ideal bir form elde edilir. Buna ek olarak, yüz bölgesi daha canlı ve dinamik hale gelir. Bu uygulamayı alanlar, yaşlılığın alınlarında oluşturduğu deformasyondan kurtulur.

Alın Dolgusu Ankara Çankaya

Oldukça kısa süre işlem, düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli olarak yapıldığında  uygulama, uzun süreli etki sağlar. Kısa süren işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Herion Kliniğinde dolgu malzemesi olarak içerisinde Hyaluronik asit bulunan malzemeler kullanılır. Bunun yanı sıra;

  • Bir akıllı dolgu çeşidi olan Elanse
  • Polikaprolakton muhtevalı dolgu çeşitleri
  • Ca-hidroksi apatit içerikli Radiese dolgular

isteğe göre kullanılabilmektedir. Mimik hareketleri yapmadığı halde alnında kırışıklık olan kişiler, alın dolgusu yaptırmalıdır. Botoksa başvurup da alın kırışıklıklarını açtıramayanlar, dolgu uygulaması ile arzu ettikleri görünüme kavuşabilir. “Glabella” adı verilen kasların arasında bulunan bölgedeki kırışıklıklar derinleşmiş ve yerleşmişse botoks işlemi fayda vermeyebilir, bundan dolayı bu bölgelere dolgu yapmak gerekebilir.

Alın Dolgusunun Kalıcılığı

Alın dolgusu, kalıcı değildir, bundan dolayı düzenli olarak yapılması gerekir. Dolgunun etkisi, dolguda kullanılan malzemesin kalitesine göre değişir. 12-18 ay arasında kalıcılığa sahip olan uygulama, Elanse akıllı dolgu ile yapılırsa 2 veya 3 senelik bir kalıcılık sağlar.

Alın Dolgusu Ankara Çankaya

Alın Dolgusu Ankara

Alın Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Genel anestezi kullanılan işlem 15-20 dakika arasında devam eder. Bölgenin uyuşturulması için anestezik kremler kullanılır. Kremin etkisiyle uygulama ağrı ve acı olmaksızın yapılır. İşlem bittiğinde kişi, hemen evine gidebilir ve günlük yaşamını sürdürebilir. Alın dolgusunun yapıldığı bölgede hiçbir iz kalmaz. Steril bir ortamda ve her türlü tedbir alınarak gerçekleştirilen işlem esnasında ince uçlu iğnelerle künt uçlu kanüller kullanılır.

Uygulamanın Yan Etkisi Var mıdır?

Alın dolgusu yapılan kişiler, 2-3 gün süresince uygulamanın yapıldığı bölgede kızarıklık ve şişlik şikayetleri yaşasa da bu şikayetler kullanılan kremler ile azaltılır. Genellikle, herhangi bir yan etki söz konusu olmaz. 2-3 hafta içinde dolgu bölgeye yerleşir ve alın görüntüsü istenen şekilde tamamlanmış olur.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü