Alexandrite Lazer Ankara

Alexandrite Lazer kalın köklere sahip ve koyu renkli, dolayısıyla en zorlu kıl tiplerinde en etkili sonucu veren epilasyon uygulamasıdır. Alexandrite epilasyon oldukça hızlı sonuç alınmasının yanında seans sürelerinin de kısalmasını sağlamaktadır.

Lazer cihaz teknolojisi her geçen gün daha da gelişmekte ve ilerlemektedir; bu cihazların içinde Alexandrite Lazer,  son dönemlerde tıp alanında çok fazla tercih edilen bir cihazlardan biridir. Pek çok lazer epilasyon tedavisinde olduğu gibi Alexandrite de vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Merak edildiği üzere yüz bölgesinde kullanımı uzman hekim kontrolünde gerekli görülürse tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu epilasyon uygulaması hem erkek hem de kadın hastalar için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Alexandrite Lazer İşlemi

Vücuttaki tüyler farklı etkenlere bağlı olarak çoğalabilir. O kadar ki rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Tüylerde meydana gelen artışın nedenleri şunlardır:

 • Hormon bozuklukları
 • İlaçların etkisi
 • Yanlış metotlar

Alexandrite Lazerle ağrı ve acı olmadan belli periyotlar ile yapılan seansların neticesinde oldukça iyi sonuçlar elde edilir. Çok fazla koyu olmayan ciltlerdeki kıl ve tüyler bu yöntem ile yok edilebilir. Belli dalga boylarındaki lazer ışınları kıl kökünü hedef alır ve kılların yok edilmesi sağlanır.

Lazer Epilasyon Uygulaması ve Süresi

Bu uygulamada cihaz cilde temas etmez. 3 cm uzaklıkta tutulan cihaz, cildinizde hijyen sorununa yol açmaz. Alexandrite epilasyon işlemin süresi, kişinin kıl yoğunluğuna bağlıdır. Kıl yoğunluğu fazla olan bireylerde seans süresi artmaktadır. Ancak genel itibarıyla en fazla 20 dakikalık bir süre bu uygulamanın yapılması için yeterlidir.

Lazer epilasyon uygulamaları için şunu tam olarak bilmek gerekir: Lazer epilasyon uygulamaları ile kıllar tamamıyla yok edilmez. Kıl kökleri ve ter bezleri vücut için gerekli olan organlardandır. Bu yüzden bu organlara yapılacak müdahalenin vücut sağlığını ve kimyasını bozmaması lazımdır. Alexandrite lazerin vücudun işleyiş biçimine zarar vermediğini bilmek gerekir. Bu yöntem ile tüylerde ciddi bir azalma kaydedilir ve uygulamanın ardından çıkan kılların rengi sarıya döner. Bu da kıl köklerinin zayıfladığını gösteren bir olgudur. Alexandrite epilasyon uygulaması ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Alexandrite Lazer Ankara

Alexandrite Lazer

Alexandrite Seans Sayısı

Herkesin cilt ve kıl yapısı birbirinden farklıdır. Bundan dolayı lazer epilasyon seanslarının sayısı da kişiye ve bölgenin büyüklüğüne değişir.

Alexandrite Lazer Epilasyon İşlemi

FDR tarafından onaylanan bir uygulama biçimi olan Alexandrite epilasyon, farklı dalga boyları ile çok incelmiş tüylerde ve daha büyük bölgelerde de oldukça faydalıdır. Uygulama vücut bölgesinde yapılacaksa bölgedeki tüylerin kısaltılması lazımdır, ancak uygulama yüz bölgesine yapılacaksa tüylerin kısaltılmaması gerekir.

Alexandrite Lazer Uygulamasının Özellikleri

Alexandrite lazer uygulamasının etkili olmasını sağlayan pek çok özellik vardır:

 • Bu yöntem çok hızlı işler.
 • Ağrı ve acı gibi hislere neden olmaz.
 • Bacak, koltuk altı ve kasık gibi hassas bölgelerde soğutucu başlığı sayesinde uygulama yapılmasına imkan verir.
 • Uygulama yapılırken cildin üzerindeki kıllar yok olur ve ağda yapılmış gibi bir görünüm ortaya çıkar.
 • Alexandrite Lazer cihazı, her ten rengine uygulanabilir.

Kimler Alexandrite Lazer Uygulamasından Yararlanamaz?

Bu uygulamanın bazı özel durumu olan kişilere uygulanmaz:

 • Epilespi hastalığı olan kişilere bu yöntem tavsiye edilmez.
 • Adet dönemini zor geçiren kadınlar, adet döneminden sonra lazer epilasyon işlemine başlayabilir.

Alexandrite Lazer Sonrası

Bu lazer uygulamasından sonra bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bunlar, kişinin sağlığı için oldukça önemlidir ve uygulamanın başarısına doğrudan etkide bulunur. Uygulamadan sonra ılık bir duş alınabilir. Ancak uygulamanın seansları bitmeden işlemin yapıldığı bölgeye peeling ve kese yapılmamalıdır. Lazer işleminin seansları bitmeden uygulamanın yapıldığı bölgeye kesinlikle epilatör, ağda ve cımbız gibi uygulamalar yapmamalısınız. Ayrıca uygulamadan önce ve sonra tüy sarartıcı kremler de kullanmamak gerekir.

Lazer epilasyon uygulamasının ardından cildin hassasiyetine göre kızarma gibi yan etki oluşabilir. Bu kızarıklık geçici bir durumdur ve korkulmasına gerek yoktur. Alexandrite Lazer uygulaması, yüz bölgesine yapılırsa dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Yüz bölgesi güneşe maruz kalmamalıdır, eğer dışarı çıkılması gerekiyorsa cildin güneşten korunması için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Uygulama esnasında ve uygulamadan sonraki 10 gün içinde solaryuma girmemek gerekir. Bu uygulamanın en iyi yönlerinden biri, uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilmenizdir. Bütün bu tedbirleri aldığınız müddetçe herhangi bir problem yaşamazsınız.

Alexandrite Lazer Ankara

Ultrasonik Yüz Germe

Alexandrite Lazer Uygulaması ile İlgili Diğer Hususlar

Alexandrite epilasyon Lazer uygulaması ile ilgili diğer hususlar şunlardır:

 • Kıl istenmeyen bölgelere bu uygulama rahatça yapılır.
 • Uygulama düzenli olarak yapılmalıdır.
 • Uygulama ile istenmeyen tüyler ortadan kaldırılır.
 • Ten rengi önemli değildir, her ten rengindeki kişiye uygulanabilir.
 • Ciltte bronzlaşma olmadığı müddetçe Alexandrite uygulaması her mevsim yapılabilir.

Alexandrite Epilasyon Fiyatları Ankara

Alexandrite Epilasyon Fiyatları Ankara uygulamaları için kişiden kişiye değişen bölge ve seans sayısı nedeniyle net bilgi almak için kliniğimize gelebilir veya telefon numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz. Alexandrite lazer Ankara kampanya ve fiyat avantajlarından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü