Alexandrite Epilasyon Ankara

Hiçbir ağrıya neden olmayan Alexandrite Epilasyon, etki alanı ve soğutma sistemleri ile en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazdır. Epilasyon teknolojisinin ulaştığı son nokta olan cihaz, hem diğer lazerlerde bulunan bütün özelliklere sahiptir hem de diğer cihazlara göre daha hızlı çalışır.

Alexandrite Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

Son teknolojik özelliklere sahip olan cihaz, bacak epilasonunu 30-35, sırt epilasyonunu 30-40 dakikada tamamlamaktadır. Kılların rengi, kalınlığı, bulunduğu bölge ve faz aralıkları seans sayısının belirlenmesinde esas ölçütlerdir. Bu yüzden tam olarak uygulamanın kaç seans süreceği belli olmaz. Ancak seans aralıkları 4-8 arasında değişir.

Geniş bir alanda uygulama yapılıyorsa Alexandrite uygulamasından sonraki 15 ya da 10. günde lazer atışlarının atlanmış olabileceği düşünülerek 10-20 atışlık ücretsiz kontrol seansları yapılabilir. Ancak kontrol seansının yapılmaması tedaviye olumsuz bir etkide bulunmaz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazının Etkisi

Long pulse özelliğine de sahip olduğu için koyu tenli kişilerde de kullanılabilmektedir. Bir lazerle yapılabilecek tüm işlemleri tek başına yaptığı için oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Alexandrite cihazı, kıl köklerine daha kolay ulaşabilir ve yüksek enerjisi ile kısa süreli atışlar yaparak kıl köklerinin yeniden çıkmasını engeller.

Alexandrite Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazının Ne Gibi Avantajları Vardır?

Alexandrite Epilasyon Cihazının Ne Gibi Avantajları Vardır?

Uygulama yapılacak kişinin genetik ve hormonal yapısı, kıl rengi ulaşılacak sonuçları etkilemektedir. Ancak uygulama yapılacak kişiler hangi özel şartlara sahip olursa olsun Alexandrite lazer epilasyonun pek çok avantajı vardır:

 • Alexandrite lazer epilasyon, kalıcı ve uzun süreli epilasyon sağlar.
 • Kıllar, uzun bir süre sonra tekrar uzasa bile daha zayıf ve açık renkli olarak uzar.
 • Son derece güvenilir bir metottur.
 • Kanserle ilgili bir riski yoktur.
 • Hız kapasitesi epilasyon süresini kısaltır.
 • Cilt enfeksiyonu ya da bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Uygulamanın Yan Etkisi Var mıdır?

Alexandrite lazer epilasyon son derece zahmetsiz bir uygulamadır. Kişinin özel durumuna bağlı olarak nadiren zayıf hissi boyutlarda ağrı hissedilebilir. Epilasyon uygulamalarından sonra kimi zaman 5-10, kimi zaman da 1-2 saat süren geçici kızarıklıklar oluşabilir. Soğutma sistemine sahip olmayan lazer tedavilerinde, özellikle hasas cilt yapısına sahip kişiler güneş yanığı gibi lekelere maruz kalır. Ancak Herion Polikliniğinde kullanılan cihazımızda bulunan contact cooling soğutma sistemi, cildin ısınmasına fırsat vermemektedir. Bu da yanık riskini azaltmaktadır.

Diş hekimliği, göz hastalıkları, plastik cerrahi, medikal estetik gibi pek çok tıp alanında kullanılan Alexandrite lazer güncel teknolojiler içerisinde en güvenilir epilasyon yöntemidir.

Uygulamadan Önce Neler Yapılmalıdır?

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması yapılmadan önce şu hususlara dikkat etmek gerekmektedir:

 • Uygulamadan birkaç hafta önce kıl köküne zarar veren ağda ve cımbız gibi yöntemlerle kıllar temizlenmemelidir.
 • Lazer gelişme evresinde bulunan ve pigment içeren kıl köküne etki ettiği için uygulamadan önce tüylerin sarartılmamış olması lazımdır.
 • Uygulamadan önce beta karoten içeren (A vitamini) ilaçların kullanılmaması ve karoten bakımından zengin olan havuç, portakal ve turuncu besinlerin yenmemesi lazımdır.
 • Peeling işlemi, uygulamadan en az 2 hafta önce bırakılmalıdır.
Alexandrite Lazer Epilasyon Herion

Alexandrite Lazer Epilasyon

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamanın etkisinin kalıcı ve uzun süreli olması için uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır:

 • Uygulamanın yapıldığı bölge en az 30 SPF faktörlü güneş kremi ile korunmalıdır.
 • Epilasyon işleminden sonra en az bir hafta süreyle güneşlenilmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Eğer güneşlenilirse uygulama bölgesinde lekeler oluşabilir.
 • Uygulamadan sonraki 2-3 gün cildi tahriş eden peeling ve keselenme gibi işlemler yaptırılmamalıdır.
 • Sıkı ve cildi rahatsız edecek sert giysiler tercih edilmemelidir.

Kimler Alexandrite Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

15 yaşından gün almış ve koyu renkli tüyleri olan herkes lazer uygulamasını yaptırabilir.

Kimler Alexandrite Lazer Epilasyon Yaptıramaz?

 • 15 yaşından küçükler
 • Hamileliğinin ilk 3 ayında olanlar
 • Cilt kanseri olanlar ya da cilt kanseri olma riski bulunanlar
 • Sedef hastası olanlar
 • Deri renginde değişikliğe neden olan hastalığı olanlar
 • Akne sebebiyle son 6 ay içerisinde Roacutane kullanmış kişiler

uygulamayı alamaz.

Lazer Epilasyonun Riskleri Var mıdır?

Tıbbi bir uygulama olan Alexandrite epilasyon uygulamasında riskler en aza indirilmiştir. Yüzeysel yanık riski bazı cilt tiplerinde söz konusu olabilir. Hassas ciltli kişilerde görülen bu durum soğutmalı cihazlar sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Ankara lazer epilasyon tedavisi için Herion Polikliniği ile iletişime geçebilir, Çankaya’daki merkezimizden randevu alabilirsiniz.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü