4D Yüz Gençleştirme Ankara

Yüz bölgesinin gençleşmesini, sağlıklı ve diri olmasını isteyenler için son dönemde en popüler olan alternatiflerden biri 4D yüz gençleştirme uygulamasıdır. 4D uygulaması, lazerle yapılan bir işlemdir ve cilt sarkıklığı, gerginliği olan pek çok kimsede başarılı sonuçlar vermiştir.

Yüz gençleştirme için çok farklı uygulamalar bulunmaktadır, ancak hastalar hangisine daha fazla güveneceğini bilememektedir. Farklı faktörlerden dolayı cildinde deformasyon oluşan pek çok insan, hangi uygulamadan faydalanacağı hakkında bir tereddüt yaşamaktadır. Bu noktada cildindeki kırışıklıkları yok etmek, sarkan bölgeleri gerginleştirmek isteyenler için 4D yüz gençleştirme oldukça ideal bir tedavi yöntemidir.

4D Yüz Gençleştirme

Lazer teknolojisi kullanılarak yapılan 4D yüz bölgesi gençleştirme işleminde iki ayrı lazer boyu kullanılmaktadır. Bu lazer boylarının her ikisi de farklı etkilere sahiptir:

 • Er: YAG
 • Nd: YAG

Er: YAG ve Nd: YAG lazer cihazları, cilt gençleştirmek için üretilen özel cihazlardır. Er: YAG lazer (karbondioksit lazer) ürettiği ışınlar, yapılan her atışta cildin en üst tabakasında yer alan hücreler tarafından emilerek ısı enerjisinin açığa çıkması sağlanmaktadır. Cilt soyma ve gençleştirme işlemlerinde kullanılan bu lazer cihazından başka Nd: YAG lazer cihazı da işlem esnasında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Nd: YAG lazer ışınları deriyi geçerek damara ulaşır, kan hücreleri tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Böylece deri altında yer alan kılcal varisler tedavi edilmiş olur.

4D Yüz Gençleştirme Ankara

4D Yüz Gençleştirme

Er: YAG ile Nd: YAG Lazerlerinin Birlikte Kullanımı

4D lazer yüz gençleştirme uygulamalarında Er: YAG ve Nd: YAG uygulaması bir arada kullanılmaktadır ve bu işlem, cilt yenileme ve sıkılaştırma için kullanılmaktadır. İki farklı lazer dalga boyu kullanılarak ard arda 4 farklı mod kullanılmaktadır:

 • SmoothLifting
 • FRAC3
 • PIANO
 • Superificial peeling

Bu 4 aşamanın kullanılmasıyla hem ağız içinde hem de deri yüzeyinde uygulama yapılır. 4D uygulaması ile cildin

 • Yüzeysel
 • Orta
 • Derin
 • Destek

doku tabakalarında kollajen yenilenmesi, sıkılaşma, lifting ve volüm sağlar. Bu işlemlerin tamamı, ciltte antiaging etkisi oluşmaktadır. Uygulamanın en önemli tarafı, cilde herhangi bir enjeksiyon yapılmadan cildin dokusunun kendi kendine iyileştirmesidir.

4D Lazer Cilt Gençleştirme Uygulamasının Amacı Nedir?

Günümüzde çok farklı estetik uygulamalar yapılmakta, kişiler bu uygulamalarla kısa sürede ciltlerindeki pek çok deformasyon ortadan kalkmaktadır. 4D lazer yüz gençleştirme ile şu cilt sorunları çözümlenmektedir:

 • Cilt yaşlanması
 • Leke
 • Kızarıklık
 • Parlaklık kaybı
 • Sarkma
 • Elastikiyet kaybı
 • Sarkma
 • Kırışıklık

Adım Adım Dört Boyutlu Cilt Gençleştirme

4D uygulamasının ilk adımında yanaklarda gerginlik, dudaklarda dolgunluk, dudak etrafındaki çizgilerde ve nazolanial oluklarda azalma sağlanmaktadır. Deri gözeneklerindeki sıkılaşma, göz altı ve boyundaki ince çizgilerin yoğun olduğu alanlarda çok ciddi bir düzelme sağlanmaktadır. İkinci aşamada cilt altı yenilenmesi gerçekleşmektedir. Cilt altı yenilemesi ile cildin alt kısımlarındaki dokular yenilenmeye doğrudan katılmaktadır. Üçüncü aşamada cildin en derininde yer alan tabaka, cildin yüzeyine herhangi bir zarar verilmeden ısıtılır ve bu sayede cildin sıkılığını sağlayan kollajen liflerde yenilenme ve şekillenme sağlanır. böylece yanak, çene ve gıdı bölgesi giderek sıkılaşır. Son adımda yapılan yüzeysel peeling, cildin yüzey tabakasındaki kahverengi lekelerin, renk bozukluklarının ve izlerin yok olmasını hafif soyulmalar ile yapmaktadır.

Fraksiyonel Lazer

Dört Boyutlu Cilt Gençleştirme Uygulaması Seans Sayısı ve Süresi Ne Kadardır?

4D yüz gençleştirme uygulaması hemen hemen 1 saat sürmektedir. Ortalama 1 aylık aralıklar ile 3 ya da 5 seans yapılmaktadır.

Dört Boyutlu Cilt Gençleştirme Etkisini Ne Kadar Devam Ettirmektedir?

4D yüz gençleştirmenin etkisi uzun süre devam etmektedir. Genellikle uygulama, 2 yıla kadar gençleşme, sıkılaşma, gerginlik, elastikiyet kaybı ve sarkmaların oluşmasını engellemektedir.

4D Yüz Gençleştirme Ankara

4D Yüz Gençleştirme

4D Uygulamasının Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

4D lazerle yüz gençleştirme uygulamasının hayatı engelleyen herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulamanın ardından ciltte güneşlendikten sonra oluşan kızarıklıklara benzer etkiler görülmektedir. Bu etkiler de en geç 48 saatte sona ermektedir.

İşlemin Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkmaktadır?

Ağrısız ve acısız olan 4D uygulamasının etkisi birkaç haftaya kadar ortaya çıkmaktadır. 4D tedavisi yapılırken uygulamanın yapılacağı bölgede herhangi bir viral ya da bakteriyel sorunun olmaması lazımdır.

Ameliyatsız olarak yapılan bu uygulamadan hemen sonra birey, birtakım tedbirler alarak günlük hayatına başlayabilir, iş yaşamını devam ettirebilir.

Güzelliğinizi Herion ile Keşfedin!
Menü